bike-trek.cz

Výlet na Sněžku za teplem

  10. ledna 2009
Úvod / Články / Výlety a turistika / Výlet na Sněžku za teplem

Konečně! Od října jsem byl jenom na jednom výletě – v Teplických skalách a tak s příchodem nového roku nastal ten pravý čas na další výlet do přírody. Zatímco v Trutnově je slušná zima a nehezké počasí vůbec, na horách jim prý svítí sluníčko a teploty se pohybují někde kolem nuly a snad i výše. Webové kamery ukazují samé nádherné záběry a tak je rozhodnuto. Stejně jako vloni, tak i letos se cíl nachází na horách a to zrovna na té nejvyšší.

Protože jsme se rozhodli s bráchou docela nečekaně, přidal se k nám jenom Martin, kterého jsme nabrali ráno cestou. Nehezké počasí a zima panují i v Peci. Je hezké, že brácha zaparkoval zdarma na parkovišti, ale to je na druhém konci Pece a tak se ještě k nástupu na zelenou značku projdeme. Ještě před vstupem do lesa vidíme, že nahoře je opravdu hezky.

Černá hora v inverzi

Z mraků vykukující Černá hora

Sněhu moc není, cesta je vyšlapaná a tak se jde pěkně. Po chvilce stoupání mi je takové teplo, že bunda mizí v batohu a rukavice s čepicí často sundávám a po vychladnutí opět oblékám. Kolem půl desáté přicházíme na Růžohorky. Svačíme, kocháme se výhledy a vyhříváme se na sluníčku. Teploměr umístěný na boudě ukazuje krásných plus 8°C. Zanedlouho po nás přichází pár lidí s velikánskými psy a nás moc pobaví, když si uvědomíme, že by hafanům jistě nedalo moc práce skočit do kuchyně, když je kuchař zabraný do práce, okno otevřené a díky sněhu docela nízko od země.

Studniční hora

Studniční hora a Obří důl ze Sněžky

Ojíněná budova staré poštovny
Stará poštovna

Ojíněná budova nové poštovny
Nová poštovna

Nevím proč, ale brácha dneska nějak moc pospíchá a tak musíme jít, protože klíčky od auta má on. Po žluté pokračujeme dál. Cestou trošku fotíme, ale nic nového nebo zajímavého tady není. Modrá obloha bez mráčků, sníh a příjemná teplota nás budou provázet asi celý den. Jsme tu sami a to krásné ticho naruší až spuštění lanovky. Už aby ji buďto zrušili nebo udělali novou. Oproti loňsku není lepší jenom počasí, ale i sněhová pokrývka Sněžky. Není tady taková ledovatka, sněhu je méně a tak se stoupá pěkně. Jéé, málem bych vám zapomněl říct jaká je krásná inverze. Z Černé hory vidíme jenom vysílač a rozhlednu, jinak je to pod námi jeden veliký mrak. Na vrcholu hory už je pár lidí. Budovy zde postavené jsou obalené namrzlým sněhem a vypadá to moc pěkně. Dokonce se dá trošku koukat i na tu hybridu poštovnu, protože když je schovaná pod sněhem, není vidět co je to vlastně za příšeru. Jeden by řekl, že je to jenom hranatá hromada sněhu. Škoda, že v létě tomu není také tak.

Stanice lanovky na Sněžce

Zatímco já si užívám krásné chvíle na horách, brácha s Martinem už sestupují dolů. Už asi nic nevyfotím, množství lidí se zněkolikanásobilo a tak raději utíkám pryč. Cesta dolů není ještě klouzačkou, ale i tak se to občas pěkně smekne a když vidím, jak opatrně všichni kolem chodí, zastavuji na první vyhlídce nad Obřím dolem a na boty upínám mačky. To je paráda! Ne, že bych teďka dolů utíkal, ale jdu o poznání rychleji a vypadá to, že kolemjdoucím to asi nějak moc vrtá hlavou. Dole se potkávám s bráchou a než vše uklidím do batohu, zase mi o kus utečou. Tady už musíme dávat pozor na běžkaře, protože už jsou v přesile. Cesta na Luční boudu utekla v pohodě, stejně tak i dále, na Výrovku, se nic mimořádného neudálo. Počasí je stále krásné a před lyžaři stíháme úspěšně uskakovat.

Hory v inverzi

Pohled do Polska

Jednu nepěknou věc si ale uvědomuji – nemůžeme tady být pořád a chtě nechtě musíme sestoupit dolů, což znamená, že teplo a sluníčko budou pomalu ustupovat, až zmizí úplně. Vůbec se mi do toho nechce. Nudnou cestu od Výrovky dolů do Pece naruší až partička stojících běžkařů, když jeden z nich za námi křikne, že jdeme ze Sněžky a že to jsme my, ti lidé z webové kamery. Má pravdu a tak se loučíme a pomalinku sestupujeme do zimy, která panuje v údolí.

Když potom o pár minut později vystupuji u garáže z auta, mám pocit, že asi zmrznu. Ovšem při vzpomínce na hezké počasí, které nás celý den provázelo, mi je hned tepleji a už se těším, až se doma podívám na fotky a udělám si pořádný hrnek teplého čaje.

Výlet na Sněžku za teplem

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Články ze stejné lokality

Kalendář akcí

Poslední komentáře

Teplické a Jiráskovy skály

Teplické skály taky patří mezi mé oblíbené místa a jezdíme tam pravidelně skoro každou zimu. Doporučuji

Půvabné Podorlicko znovu

Lukáši, díky za reakci. Tahle oblast podorlicka se mi taky dost zamlouvá a skvěle se tam

Často hledané

mtb Hinterglemm Kepler Track Sněžka Mont Blanc Half Dome Rallye Sudety Broumovsko na biku výstup na Kriváň Gran Paradiso Yellowstone Dachstein Hardegg Velká Sova Mount Whitney

Krátké zprávy

Lapierre Zesty AM 3.0

Štěpán se na serveru bikeandride.cz podělil o první dojmy z projížďky na Lapierre Zesty AM 3.0 FIT z nové modelové řady pro příští bajkovou sezónu.

Teplické skály

Už roky jsme nezavítali do Teplických skal a málem jsem zapomněl, jak jsou krásné! Výlet mezi jejich zimní věže a stěny byl parádní, přestože počasí moc nepřálo.

Bajking na ledu

Minulý týden to byla jízda v blizardu, kdy se sypalo a sypalo. Tentokrát bylo sice slunečno, ale cesty v lesích kolem Hradce často zledovatělé.

Hradecký Winter Race

Vážení sportovní přátelé, rádi bychom Vás pozvali na další ročník cyklistického závodu Hradecký Winter Race 2019, který se bude konat v sobotu 26.1.2019. Přijeďte do hradeckých lesů dokázat, že cyklistika není sezónní