bike-trek.cz
Úvod / Krátké zprávy

Krátké zprávy

   214

Šťastné vykročení do nového roku, hodně zdraví, štěstí, pohody a zážitků v celém roce 2023 přeje svým čtenářům a jejich blízkým server bike-trek.cz a všichni, kteří se na jeho obsahu podílejí!

Zima letos zavítala i do údolí Orlice a přála tak našemu dalšímu předvánočnímu výletu, narozdíl od zdraví některých zájemců, kteří se nemohli přidat. Rozhodli jsme se pro krátkou trasu z Kostelce nad Orlicí nahoru na rozhlednu Vrbice a dál do Potštejna. Sněhová nadílka nás doprovázela po celou trasu.

Za krásného podzimního dne jsme se prošli po klasické trase: Hlavňov - Kovářova rokle - chata Hvězda (oběd) - Supí hnízdo - Pánova věž - Pánův kříž - Hlavňov. Kolem Hvězdy bylo nezvykle živo, ale od Supího hnízda dále už jsme moc lidí nepotkávali.

V minulém týdnu jsme trochu pojezdili po Rakousku. Nemohl jsem tam přehlédnout jeden fakt - zatímco u nás jsem s 26 palcovými koly za posledního Mohykána, v rakouském alpském terénu je to pořád hojně odvalovaný rozměr.

19. července 2002 byl zaznamenán první přístup na stránky, které se postupně vyvíjely, rozšiřovaly, vylepšovaly, až zakotvily na současné podobě a obsahu na doméně bike-trek.cz. Už koncem devadesátých let jsme v rámci pořádání velikonočních výletů začali umisťovat pozvánky na internet. To se ale jednalo pouze o jednu naprosto statickou stránku, vlastně takový elektronický plakát. Stránky jako takové vznikly až v roce 2002, aby sloužily hlavně jako deník zážitků a inspirací spojených s horským kolem, horami, cestováním a výlety.

V rámci uveřejněných výletů jsme aktualizovali seznam rozhleden, na které jsme vystoupili. Abyste je nemuseli hledat, přinášíme odkazy na články, kde se rozhledna stala hlavním cílem nebo jen zastávkou.

Chystáte se na výlet na polskou stranu Stolových hor na Hejšovinu nebo do Bludných skal? Nezapomeňte si udělat předem online rezervaci. Bez ní se tam nedostanete.

Náš tradiční velikonoční výlet letos zavítal do Toulovcových maštalí. Předpověď nebyla zrovna moc příznivá, ale počasí nás nakonec velmi příjemně překvapilo (až na ty, kteří se na závěr ve spěchu vydali do toho jediného deště). Já byl také překvapen, a to z velké účasti! Díky všem, kteří jste jeli. Bylo to fajn.

Ten čas ale zase letí! Právě touto dobou jsme před 10 lety zahájili naše cestování po Novém Zélandu. Projeli jsme Jižní a následně Severní ostrov a z několika zajímavých míst sepsali články a pořídili fotky. Najdete je v rubrice Národní parky Nový Zéland.

V pátek první sníh a v sobotu do toho první slunečný den po dlouhé době. Co víc jsme si mohli přát za počasí na sobotní výlet do Teplických skal? Vyvedl se úplně parádně. Nejprve na rozhlednu Čáp, pak do skal a cestou domů na skvělý hamburger a svařák. (Foto najdete na našem Instagramu a Twitteru)