bike-trek.cz
Úvod / Krátké zprávy

Krátké zprávy

   168

Na nejvyšším vrcholu Velké Deštné by snad ještě v letošním roce měla být otevřena úplně nová rozhledna, jejíž stavba právě probíhá.

Reportážní video z letošního deštivého a blátivého ročníku Rallye Sudety, který přinesl i několik novinek na trati, najdete na stránkách iVysílání České Televize.

Nedávno se na našich stránkách psalo o XC v Orlických horách, kde mizí krásné polní a lesní cesty pod asfaltem. Broumovské stěny zase mizí pod nánosy ubrousků a toaleťáků a stává se z nich jedno velké WC. Tím jsme byli opravdu znechuceni při procházce Kovářovou roklí o posledním prázdninovém víkendu. Kolem pěšiny je to samý papír, ale není problém narazit ani na textilní ubrousky, plastové láhve a boxy nebo jednorázové dětské pleny! Je to fakt hnus.

Bohužel i v Orlických horách a Podorlicku mizí některé polní a lesní cesty pod asfaltem, ale stále tu máme stovky kilometrů krásných přírodních cest a pěšin pro skvělé bajkování. Pár tipů najdete i na našich stránkách.

Rallye Sudety - nejvýznamnější mtb závod v našem regionu a pro skutečné bajkery velký pojem! Letošní ročník tohoto náročného maratonu, jenž vede krásnou scenérií Broumovska, startuje v sobotu 7. září. Můžete se vydat na trať 63 km nebo 113 km.

Na našich stránkách naleznete i krátký report z tohoto závodu v roce 2012. A pokud budete chtít, můžete se s našimi čtenáři podělit i o ten svůj, letošní! Stačí psát na , rádi jej zveřejníme.

Na plánovaný výlet s klukama jsem se těšil, ale moc se mi nechtělo do Českého ráje - zvláště k Valdštejnu a Hrubé Skále, protože ta místa znám a mnohokrát jsem je navštívil. Trasu jsme ale trochu upravili, něco přidali a nakonec z toho byl skvělý výlet, který snad z 80% vedl po cestách, kde jsem nikdy nešel. Takže díky, kluci, byla to parádní akce!

Javornické okruhy jsou pořadatelem nezávodního poloorientačního MTB happeningu s názvem JAVORNICKÝ PAZDŘIVEC, jehož 6. ročník se letos uskuteční 17. srpna. Závod je omezen na max 130 závodníků a registrace bude spuštěna 13. 7.

Pokud hledáte nějaké pěkné místo na výlet s dětmi, pak zkuste zajet k našim severním sousedům na zámek Ksiaz, který najdete jen pár kilometrů od Walbrzychu. Prohlídku je možno podniknout zcela individuálně, bez průvodce, zámek je obklopen krásnými zahradami a skvěle se najíte v restauraci hotelu, kterou najdete na prvním nádvoří. Příjemné posezení ve stínu stromů nabízí zahrádka, do které se dostanete přes restauraci. V areálu zámku je také hřebčín, mauzoleum, skleník a určitě zajděte na vyhlídku na zámek.

Máme za sebou parádní víkend v Broumovských stěnách. Kromě známých míst jsme si prošli i úplné novinky, které pro nás připravil Jirka. Krásná krajina, přející počasí a skvělá atmosféra s kamarády.

Jedenáctý ročník sportovní akce určené pro širokou veřejnost Aimtec Open Race se uskuteční 18. května v Plzni-Doubravce u kostela sv. Jiří. Připraven je celodenní program plný sportu a zábavy pro celou rodinu.