bike-trek.cz

Okolo Černé hory

  2. října 2007
Úvod / Články / Bike / Okolo Černé hory

Hlas nedělního rádia oznamuje, že začátkem týdne můžeme očekávat pěkné a teplé počasí. Při poslední návštěvě stránek Luky jsem jí záviděl krásný výšvih do Brd a sám jsem toužil popadnout bajk a vyrazit. Už dlouho mám zálusk na nějaký krkonošský výšvih. Po domluvě s Martinou píšu hned sms Vláďovi a Pepovi, jestli něco v úterý nepodnikneme a nevyvětráme biky. Oba kluci souhlasí, což je skvělé, a Vláďa připravuje trasu.

V pondělí je nádherně, opravdu, ale předpověď na úterý už slibuje ochlazení a přeháňky. Ráno situaci ještě konzultujeme s radarem a rozhodujeme se jet. Dnes budu slovy šetřit, takže jen krátce:

Délka: 56 km

V Trutnově na parkovišti se nemůžeme rozhodnout, jak se obléci. Dáváme proto na rady Vládi – místního bikera – a podle toho vytahujeme z obrovské tašky nezbytnou výstroj a kolem 9:45 vyrážíme. Dnes nedobýváme vrchol Černé hory, ale budeme ji objíždět po západním svahu, kde je zaříznutá pěkná lesní cesta, občas šotolina. Trasa vede po linii Trutnov – Bystřice – kopec Kráva – Svoboda – Janské Lázně – Hofmanky – Zrcadlovky – po modré kolem Černé hory - Kolínská bouda – Modrokamenné boudy – Svoboda – Buky – Bystřice – a zpět do Trutnova. Musím Vláďu opravdu pochválit, i když jsme jeli místy po asfaltu (co byste taky chtěli, v Krkonoších se asfaltuje kde to jen jde), tak jsme si hlavně užili nejrůznější povrchy a terénní náročnosti. Zajeli jsme i na krásné singletracky, které byly díky podzimně zabarveným stromům úžasně malebné. Opravdu povedená trasa.

Celou dobu bylo zataženo a ze zlověstné olověné oblohy občas drobně mrholilo. Přestože nakonec přeci jen vydatně zapršelo, my měli štěstí a nezmokli jsme. To byl totiž jediný pozitivní efekt našeho poledního pobytu pod střechou Kolínské boudy, kde jsme se zastavili na oběd. Na hustě padající kapky jsme se mohli dívat z okna. Během druhého pokusu o ohřátí našeho jídla (asi se tady řídí heslem: lepší studený párek než studená Němka) si bedlivé Vláďovo oko povšimlo cvičené mouchy, která sedla na stůl na naši účtenku a hodlala na ní dopsat čárky navíc.

Díky vlhku a později polednímu dešti byl terén o to zajímavější – nechybělo samozřejmě bláto, navíc kluzké kameny a kořeny, místy zasypané spadaným listím… Prostě bikerská podzimní lahůdka, někde docela dost technicky náročná, když jsme se snažili najít nejlepší stopu přes změt velkých a mokrých kamenů a kořenů. Jindy bylo třeba ve stoupající pěšině plné kořenů kolo poponést, či přehodit přes spadané stromy, ale naštěstí jen nějakých 50 metrů. Poslední lahůdkou byl brod, kterým jsme před několika hodinami celou dnešní akci zahajovali.

Dnes to byl parádní výšvih s obrovským štěstím na počasí. Biking v Krkonoších bylo to, co mi ještě letos chybělo. Teď už jsem s neodvratným příchodem konce vrcholné bikové sezóny smířen.


  • Varování: Pozor na Kolínskou boudu. Nevím, co ještě se v ní kromě cen změnilo, ale kombinace, kdy vám protivná obsluha donese studené a fakt hnusné jídlo, je vražedná! Leckterý nádražní bufet poskytuje lepší služby.

Okolo Černé hory

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 2 |  přidat komentář
Jarda  22.8.2014, 18:19    
Musím souhlasit s tím, že Kolínská bouda je obyčejný pajzl co se týče obsluhy a kvality jídla. Polévka, hovězí vývar, nakyslá, smažený květák s bramborem, květák zatuchlý, smradlavý, brambory- některé- nedovařené. Můj zážitek je léta 2014, koukám, že se ani po 7 letech nic nezměnilo. Takže na Kolínské boudě se můžete tak akorát kouknou na kozy-myslím zvířata v ohradě- a na jídlo zajít někam jinam. Stejnou zkušenost s Kolínskou boudou mám i z roku 2012. Takže Kolínskou už jen míjím....

Mirek  24.8.2014, 11:36   
My se znovu nechali napálit minulý rok http://www .bike-trek.cz/bike/283-z-trutnova-okolo-cerne-hory, ale to už bylo naposledy.

Články ze stejné lokality

Kalendář akcí

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Fiordland National Park Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Zillertal

Anketa

Podle čeho jezdíte/chodíte?

Debaty nad mapou při plánování bajkových tras dříve probíhaly pravidelně. Měřítko 1:50000, bez možnosti přiblížení detailu, žádný ukazatel aktuální polohy.
Podle čeho jezdíte nebo chodíte dnes?

Celkem hlasů: 65

Krátké zprávy

Broumovky na jedničku!

Máme za sebou parádní víkend v Broumovských stěnách. Kromě známých míst jsme si prošli i úplné novinky, které pro nás připravil Jirka. Krásná krajina, přející počasí a skvělá atmosféra s kamarády.

Zámek Ksiaz

Pokud hledáte nějaké pěkné místo na výlet s dětmi, pak zkuste zajet k našim severním sousedům na zámek Ksiaz, který najdete jen pár kilometrů od Walbrzychu. Prohlídku je možno podniknout zcela individuálně, bez průvodce,

Baterie klekla

Ze včerejší vyjížďky jsem nedal žádnou fotku na Instagram, protože jsem žádnou nepořídil. Přitom bylo tak přející počasí a krajina Podorlicka tak krásná. Ale prostě mi v mobilu došla baterie :-(

Javornický Pazdřivec

Javornické okruhy jsou pořadatelem nezávodního poloorientačního MTB happeningu s názvem JAVORNICKÝ PAZDŘIVEC, jehož 6. ročník se letos uskuteční 17. srpna. Závod je omezen na max 130 závodníků a registrace bude spuštěna 13. 7.