bike-trek.cz

Z Neratova na Anenský vrch

  22. dubna 2023
Úvod / Články / Výlety a turistika / Z Neratova na Anenský vrch

S přicházejícími teplými dny jsme usoudili, že potřebujeme nějaký jednoduchý výlet na to jarní rozpohybování se. Volba padla na Neratov jako výchozí místo pěšího výletu na blízký Anenský vrch, kde najdeme rozhlednu Anna.

V Neratově nás přivítal teplý a slunečný den. Nejprve jsme se zašli podívat do zdejšího kostala, než jsme se vydali po žluté značce na západ, která nás vede údolím mezi řídce romístěnými domy k lesu. Postupně jsme vystoupali nad louku u lesa nad vesnicí a pokračovali po lesní cestě dál, stále po žluté značce.

Protože se dnes nebudeme vždy držet značených cest, přikládám odkaz na mapu https://www.cykloserver.cz/f/46d5302919/

Neratov

Když jsme došli do míst, kde cestu křižuje potok směřující do Zvonkového údolí a zároveň se tu kříží více lesních cest, přišel čas se podívat po nějaké kratší cestě. Zamířili jsme po něnápadné pěšině nahoru podél potoka. Děti se tu vyblbli v posledních zbytcích sněhu. Potok se postupně ztratil, ale v mapě jsme viděli, že zbývá jen nějakých 150 metrů lesem k cestě. Ta nás už přivedla na blízkou turistickou červenou značku vedoucí k rozhledně Anna.

Ani nevím, po kolikáté už jsme na této rozhledně, která je sice v hezkém místě, ale příliš nízká na to, aby bylo dobře vidět přes okolní vzrostlé stromy. Na chvíli jsme tu usedli na malou svačinu, než se vydáme zase dolů. I cestu dolů si hodláme užít jinudy, než jsou značené cesty

Annenský vrch - rozhledna

Sestupujeme po červené k rozcestníku Annenský vrch - sedlo, kde bezpečí značky opouštíme a odbočujeme vlevo na neznačenou lesní cestu a držíme se jí stále dolů. Po něco více než 1,5 km, když se blížíme k vrcholku s kótou 863 m n.m., se objevuje vpravo dolů odbočující pěšina. Kupodivu ji asi zná i někdo další, kteří tudy také jdou dolů. Po dalších asi 500 metrech přicházíme na modrou značku, po které je to už jen kousek zpět do Neratova.

Po příjemném výletu jsme si začli na pozdější oběd do místní Neratovské hospody. Jídlo i následný zákusek byly dobré. Tím jsme náš dnešní výlet zakončili.

Z Neratova na Anenský vrch

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Články ze stejné lokality

Kalendář akcí

    Stále něco vymýšlíme, ale v nejbližší době nemáme naplánované žádné akce.

Poslední komentáře

Přes Hájkovu rokli ke Slavenským hřibům

Dobrý den, Kláro, moc děkujeme za upozornění na tak zásadní chybu, jakou je správný název Slavenských

Bajková Zvičina - čas 0:07

Zdarec. Docela jsem se při čtení pobavil, některá popisovaná místa znám! A když je tma, já

Pivnická rokle s Borůvkou na dortu

Pivnická rokle příjemně překvapila i nás! Fakt hezké místo.

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Zillertal Kokořínsko Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Fiordland National Park Stubaiské Alpy Karwendel Dolomity

Krátké zprávy

Za posledním sněhem

Letos to byla se sněhem opravdu bída, jak se ukázalo při našem výletu do Krkonoš. Vysoké sněhové mantinely podél cesty z Luční boudy na Výrovku se nekonaly, bylo tu jen trochu sněhu.