bike-trek.cz
Úvod / Krátké zprávy

Krátké zprávy

   210

Chystáte se na výlet na polskou stranu Stolových hor na Hejšovinu nebo do Bludných skal? Nezapomeňte si udělat předem online rezervaci. Bez ní se tam nedostanete.

Náš tradiční velikonoční výlet letos zavítal do Toulovcových maštalí. Předpověď nebyla zrovna moc příznivá, ale počasí nás nakonec velmi příjemně překvapilo (až na ty, kteří se na závěr ve spěchu vydali do toho jediného deště). Já byl také překvapen, a to z velké účasti! Díky všem, kteří jste jeli. Bylo to fajn.

Ten čas ale zase letí! Právě touto dobou jsme před 10 lety zahájili naše cestování po Novém Zélandu. Projeli jsme Jižní a následně Severní ostrov a z několika zajímavých míst sepsali články a pořídili fotky. Najdete je v rubrice Národní parky Nový Zéland.

V pátek první sníh a v sobotu do toho první slunečný den po dlouhé době. Co víc jsme si mohli přát za počasí na sobotní výlet do Teplických skal? Vyvedl se úplně parádně. Nejprve na rozhlednu Čáp, pak do skal a cestou domů na skvělý hamburger a svařák. (Foto najdete na našem Instagramu a Twitteru)

V rámci uveřejněných výletů jsme aktualizovali seznam rozhleden, na které jsme vystoupili tentokrát nově v Karlovarském kraji. Abyste je nemuseli hledat, přinášíme odkazy na články, kde se rozhledna stala hlavním cílem nebo jen zastávkou.

Dnes mě Honza po delší době vytáhnul nejenom na bike, ale také na kopec Křivina, kde jsme to projezdili křížem-krážem po lesních cestách za krásného podzimního dne. Výhledy jak v horách. Severně od Týniště nad Orlicí jsme namotali krásných 30 kilometrů.

Před 22 lety zastihla při výstupu na vrchol Les Droites ve francouzských Alpách sněhová bouře dva mladé horolezce. Jeden z nich to nepřežil, druhému museli lékaři amputovat všechny končetiny. Život nevzdal, vylezl na Matterhorn i Kilimandžáro. Jako první by chtěl bez rukou a nohou zdolat skalní stěnu El Capitan. Určitě si přečtěte rozhovor na iRozhlas.cz

Počasí vyšlo na prodloužený víkend úplně skvěle a my si užili čtyři dny v horách v okolí Špindlerova Mlýna. Vyrazili jsme i na hřebeny - jednou k prameni Labe, podruhé na Kozí hřbety.

Už dlouho jsme nezavítali do míst s tolika kontrasty, jako jsme viděli v Krušných horách. Příroda krásná, lesy zelené, hezké turistické cíle, ale také zchátralé domy a chaty v dezolátním stavu, mizerné stravovací služby, přechválené destinace, které nemají co nabídnout. Mezi ta nejhorší místa určitě patří Klínovec nebo Boží Dar. Připravujeme pár tipů na místa, která se nám naopak líbila.

Šli jsme na výlet na Ruprechtický špičák, ale nejdřív jsme šli na jiný kopec, ze kterého jsme se pak na Ruprechťák dívali. Obešli jsme velké údolí a došli k prudkému kopci. Museli jsme jít přes kořeny hodně do kopce. Byly tam i hraniční patníky. Mohli jsme tak jíst borůvky a maliny z Polska i Čech. Pak jsme ale došli na Ruprechtický špičák a na Ruprechťáku byla rozhledna a ta rozhledna byla nízká. Ale ten Ruprechtický špičák byl vysoký. Výhled byl hezký.