bike-trek.cz
Úvod / Krátké zprávy

Krátké zprávy

   203

Počasí vyšlo na prodloužený víkend úplně skvěle a my si užili čtyři dny v horách v okolí Špindlerova Mlýna. Vyrazili jsme i na hřebeny - jednou k prameni Labe, podruhé na Kozí hřbety.

Už dlouho jsme nezavítali do míst s tolika kontrasty, jako jsme viděli v Krušných horách. Příroda krásná, lesy zelené, hezké turistické cíle, ale také zchátralé domy a chaty v dezolátním stavu, mizerné stravovací služby, přechválené destinace, které nemají co nabídnout. Mezi ta nejhorší místa určitě patří Klínovec nebo Boží Dar. Připravujeme pár tipů na místa, která se nám naopak líbila.

Šli jsme na výlet na Ruprechtický špičák, ale nejdřív jsme šli na jiný kopec, ze kterého jsme se pak na Ruprechťák dívali. Obešli jsme velké údolí a došli k prudkému kopci. Museli jsme jít přes kořeny hodně do kopce. Byly tam i hraniční patníky. Mohli jsme tak jíst borůvky a maliny z Polska i Čech. Pak jsme ale došli na Ruprechtický špičák a na Ruprechťáku byla rozhledna a ta rozhledna byla nízká. Ale ten Ruprechtický špičák byl vysoký. Výhled byl hezký.

Na dva dny jsme zaskočili na Broumovsko. Jeden den jsme si prošli krásnou roklinu v Broumovských stěnách, druhý den si prožili šok ze změny na Ostaši, kde kvůli kůrovci zmizelo spousta stromů a pohled na skály i celkově na krajinu je úplně jiný.

S Honzou jsme se narychlo domluvili na nedělní odpolední vyjížďce, ale bez jasného plánu. Nakonec jsme se rozhodli pro Vrbici. Ověřenou lesní cestou jsme dojeli do Svídnice, kde jsme se správně rozhodli pro stoupání roklinou Vrbického potoka. Pivko a párek pod rozhlednou a pak klesání nádhernou modrou značkou po kořenech do Doudleb. Polní cestou podél Orlice do Kostelce a u Častolovic vedu Honzu rovně do polí. Hodně podmáčených polí s hlubokými kalužemi. Z Čestic jsme si to ještě zpestřili průjezdem lesa. Přijeli jsme zastříkaní blátem a s vodou v botách. Asi to bude na samostatný krátký článek.

Fotky z našich aktuálních akcí, výletů a výšvihů najdete také na našem Instagramu. Podívejte se a připojte se k nám.

Do Broumovských stěn jezdíme hodně a často. Už i dětem jsme ukázali skoro všechna místa, ale část hřebene na západ od Hvězdy zůstává opomíjená. Tak jsme si v neděli udělali malý okruh s výchozím místem na parkovišti u chaty Hvězda. V sobotu jsme došli asi 800 metrů od Třípanského kamene, ale kvůli blížící se bouřce jsme tam nedošli. V neděli nám to naopak klaplo skvěle.

V rámci uveřejněných výletů jsme aktualizovali seznam rozhleden, na které jsme vystoupili. Abyste je nemuseli hledat, přinášíme odkazy na články, kde se rozhledna stala hlavním cílem nebo jen zastávkou.

Chvíli to vypadalo, že vše zhatí mraky boubelatí, ale nakonec klaplo skvělé počasí a my se vydali na omezený velikonoční výlet do Orlických hor. Výlet s 27. letou tradicí tak byl zachráněn i pro příští generace. Doufejme jen, že se za rok vydáme zase ve skvělé společnosti rodiny, přátel a kamarádů, bez kterých tato akce jaksi není to pravé!

Vzhledem k současné situaci s koronavirem se ruší i letošní hromadný výlet. Pokud to situace umožní, sejdeme se přesně za 400 dní a navážeme na tradici započatou v roce 1995. Opatrujte se!