bike-trek.cz
Úvod / Krátké zprávy

Krátké zprávy

   195

V rámci uveřejněných výletů jsme aktualizovali seznam rozhleden, na které jsme vystoupili. Abyste je nemuseli hledat, přinášíme odkazy na články, kde se rozhledna stala hlavním cílem nebo jen zastávkou.

Chvíli to vypadalo, že vše zhatí mraky boubelatí, ale nakonec klaplo skvělé počasí a my se vydali na omezený velikonoční výlet do Orlických hor. Výlet s 27. letou tradicí tak byl zachráněn i pro příští generace. Doufejme jen, že se za rok vydáme zase ve skvělé společnosti rodiny, přátel a kamarádů, bez kterých tato akce jaksi není to pravé!

Vzhledem k současné situaci s koronavirem se ruší i letošní hromadný výlet. Pokud to situace umožní, sejdeme se přesně za 400 dní a navážeme na tradici započatou v roce 1995. Opatrujte se!

Za pošmourného, ale jinak docela pěkného zimního dne jsme podnikli malou procházku k nové rozhledně Šibeník u Nového Hrádku. Není o tom moc co psát, ale až se najde čas, připravím alespoň pár fotek s popisem. Zatím se můžete podívat na náš instagram @biketrekcz

Velký ledopád v Broumovských stěnách opět narůstá. Chtěli jsme dnes vyrazit na výlet do zasněžených skal a tak jsme si řekli, že se podíváme na ledopád. Nebyl sice tak mohutný, jako jsme ho viděli před deseti lety, ale přesto to byla krásná podívaná. Stejně jako na pískovcové skály pod sněhem.

Veselé vánoce, užitečné outdoorové a nebo bajkové dárky, šťastné vykročení do nového roku, hodně zdraví, štěstí, pohody a zážitků v celém roce 2021 přeje svým čtenářům a jejich blízkým server bike-trek.cz!

Jako kdyby do Broumovských stěn přišlo jaro! Silný vítr s poryvy, teplo a zbytky sněhu. Přesně takhle to tam dnes vypadalo, když jsme se tam vydali na čistě pánský výlet a dali si běžný okruh bez velkých ambicí. Ze Slavného jsme to vzali po žluté ke Kamenné bráně a dále k vyhlídce Koruna, odkud nás skoro sfouknul vichr. Zákusek u Adlerů se tentokrát nekonal, ale zastavili jsme se na burgera v Pub Fifties v Hronově. Za čtrnáct dní prý jedeme znovu!

Za mlhavého a chladného dopoledne jsme se vydali na výlet na rozhlednu na Anenském vrchu v Orlických horách. Už pod vrcholem prosvitlo slunce a nahoře bylo nádherně a teplo. Pohled do inverze zakrýval výhled, ale i tak to bylo nádherné. Když jsem po návratu viděl, kolik aut je na parkovišti v Mezivrší, kde byl dříve jen malý plácek při lesní cestě, pochopil jsem, proč jeden z našich článků Procházka na Anenský vrch patří mezi nejčtenější.

V rámci možností jsme nelenošili ani v letošní těžké situaci a podnikli řadu výletů. Ale, kromě delšího pobytu v Malé Fatře, pouze jednodenních. Zrušili jsme - tedy spíš vůbec nedoplánovali - cestu do rakouských Alp, poprvé v historii nejeli na hromadný velikonoční výlet, odvolali čtyřdenní pobyt v Českém ráji, bajkovou akci v Kokořínsku i v Potštejně, výšlap na Velkou Sovu, výstup ve Vysokých Tatrách a teď naposledy prodloužený víkend v Broumovských stěnách.

Cestu na Broumovsko jsme využili a zastavili se na krátký výlet s dětmi v Broumovských stěnách. Po žluté značce jsme si prošli okruh ze Slavného ke Kamenné bráně a přes Zelený hájek zpět.