bike-trek.cz
Úvod / Krátké zprávy

Krátké zprávy

   200

Na dva dny jsme zaskočili na Broumovsko. Jeden den jsme si prošli krásnou roklinu v Broumovských stěnách, druhý den si prožili šok ze změny na Ostaši, kde kvůli kůrovci zmizelo spousta stromů a pohled na skály i celkově na krajinu je úplně jiný.

S Honzou jsme se narychlo domluvili na nedělní odpolední vyjížďce, ale bez jasného plánu. Nakonec jsme se rozhodli pro Vrbici. Ověřenou lesní cestou jsme dojeli do Svídnice, kde jsme se správně rozhodli pro stoupání roklinou Vrbického potoka. Pivko a párek pod rozhlednou a pak klesání nádhernou modrou značkou po kořenech do Doudleb. Polní cestou podél Orlice do Kostelce a u Častolovic vedu Honzu rovně do polí. Hodně podmáčených polí s hlubokými kalužemi. Z Čestic jsme si to ještě zpestřili průjezdem lesa. Přijeli jsme zastříkaní blátem a s vodou v botách. Asi to bude na samostatný krátký článek.

Fotky z našich aktuálních akcí, výletů a výšvihů najdete také na našem Instagramu. Podívejte se a připojte se k nám.

Do Broumovských stěn jezdíme hodně a často. Už i dětem jsme ukázali skoro všechna místa, ale část hřebene na západ od Hvězdy zůstává opomíjená. Tak jsme si v neděli udělali malý okruh s výchozím místem na parkovišti u chaty Hvězda. V sobotu jsme došli asi 800 metrů od Třípanského kamene, ale kvůli blížící se bouřce jsme tam nedošli. V neděli nám to naopak klaplo skvěle.

V rámci uveřejněných výletů jsme aktualizovali seznam rozhleden, na které jsme vystoupili. Abyste je nemuseli hledat, přinášíme odkazy na články, kde se rozhledna stala hlavním cílem nebo jen zastávkou.

Chvíli to vypadalo, že vše zhatí mraky boubelatí, ale nakonec klaplo skvělé počasí a my se vydali na omezený velikonoční výlet do Orlických hor. Výlet s 27. letou tradicí tak byl zachráněn i pro příští generace. Doufejme jen, že se za rok vydáme zase ve skvělé společnosti rodiny, přátel a kamarádů, bez kterých tato akce jaksi není to pravé!

Vzhledem k současné situaci s koronavirem se ruší i letošní hromadný výlet. Pokud to situace umožní, sejdeme se přesně za 400 dní a navážeme na tradici započatou v roce 1995. Opatrujte se!

Za pošmourného, ale jinak docela pěkného zimního dne jsme podnikli malou procházku k nové rozhledně Šibeník u Nového Hrádku. Není o tom moc co psát, ale až se najde čas, připravím alespoň pár fotek s popisem. Zatím se můžete podívat na náš instagram @biketrekcz

Velký ledopád v Broumovských stěnách opět narůstá. Chtěli jsme dnes vyrazit na výlet do zasněžených skal a tak jsme si řekli, že se podíváme na ledopád. Nebyl sice tak mohutný, jako jsme ho viděli před deseti lety, ale přesto to byla krásná podívaná. Stejně jako na pískovcové skály pod sněhem.

Veselé vánoce, užitečné outdoorové a nebo bajkové dárky, šťastné vykročení do nového roku, hodně zdraví, štěstí, pohody a zážitků v celém roce 2021 přeje svým čtenářům a jejich blízkým server bike-trek.cz!