bike-trek.cz
Úvod / Krátké zprávy

Krátké zprávy

   224

Letos to byla se sněhem opravdu bída, jak se ukázalo při našem výletu do Krkonoš. Vysoké sněhové mantinely podél cesty z Luční boudy na Výrovku se nekonaly, bylo tu jen trochu sněhu. Na Sněžku jsme vyjeli lanovkou, která kvůli silnému větru musela dvakrát zastavit a pak jsme si klasicky prošli trasu směr Výrovka, Richtrovy boudy a Modrým dolem zpět do Pece. Nejhezčí úsek byl přes rašeliniště, kde to vlivem tajícího sněhu zurčelo a bublalo. Výlet to ale vůbec nebyl levný: parkování 250 Kč, lanovka 820 Kč a jídlo s pitím v bufetu na Luční boudě za 835 Kč (vše dohromady za 2 děti a 2 dospělé).

V letním oblečení jsme se dnes vydali na jarní vyjížďku, jejímž cílem a u-turn-pointem se stala hospoda v Křivicích. Sice jsem spletl výjezd z Lipin, což nás přivedlo do polí, ale nakoec jsme se z toho dostali. Na slunci bylo 27°C, takže jsme byli rádi za všechny ty krásné letní úseky. Jestli to takhle půjde dál, bude se dát v létě ještě vůbec jezdit?

Třicáty! velikonoční výlet se nemohl vydařit lépe: Počasí přálo, cíl výletu se líbil a výhledy také, v hospodě nám chutnalo, hezky jsme se prošli a dokonce i sladká tečka byla. A navíc jsme i letos mohli kromě vytrvalých účastníků přivítat i nové tváře. Za opravdu krásného a na konec března příjemně teplého dne jsme se v počtu 26ti a psa vydali na rozhlednu Na větrné horce ve Vysoké Srbské.

...se letos opravdu vydařily! Teď jen probrat tu hromadu fotek a dát sem nějaké tipy na pěkné výlety a treky v těchto krásných horách.

Prázdniny jsou tu a třeba právě přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi. Zkuste si prolistovat naši rubriku Výlety s dětmi. Jde o místa, která jsme v průběhu let s dětmi nejrůznějšího věku opravdu navštívili a prošli. Jen si raději ověřte aktuální informace o případné otevírací době nebo podmínkách vstupu. Přejeme hezké prázdniny!

S dětmi jsme podnikli výlet v Českém ráji. Z parkoviště v bývalých lázních v Sedmihorkách jsme šli nejkratší cestou ke Smíchousovu rybníku a pak po modré a dále červené na hrad Valdštejn. Po prohlídce hradu a malém dobrém občerstvení u stánku jsme se vydali zpět po červené k Hrubé Skále. Tady jsme sešli dolů Myší dírou a po modré se vrátili na parkoviště.

Pokud se chystáte na nějaký výlet do Orlických hor a chcete jet autem na Šerlich, počítejte s uzavírkou silnice z Deštného na Šerlich a s dlouhou objížďkou.

Mlha, jako když jsme tu byli poprvé. Ale mlha skalám sluší. Horší byl déšť, který nás doprovázel posledních několik kilometrů. Napíšu více.

Hlasování o cíli letošního výletu začne 27. března. Všem účastníkům, kteří se v posledních letech s námi vydali, přijde e-mail s upozorněním. Zatím si můžete připomenout minulé výlety.

Hřensko na turistickou sezonu neotevře známou Edmundovu soutěsku. Po rozsáhlém lesním požáru totiž zůstává rokle nebezpečná. (zdroj ČT24)