bike-trek.cz
Úvod / Krátké zprávy

Krátké zprávy

   222

Po mnoha letech jsme se vrátili s bajky do Toulovcových Maštalí a okolí. Úplně jsem zapomněl, že zdejší značené trasy jsou opravdu pro horská kola. Vyšel nám úplně nádherný den na krásné trase. Snad se dostanu k tomu napsat více, až nastanou dlouhé (pod)zimní večery.

...se letos opravdu vydařily! Teď jen probrat tu hromadu fotek a dát sem nějaké tipy na pěkné výlety a treky v těchto krásných horách.

Prázdniny jsou tu a třeba právě přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi. Zkuste si prolistovat naši rubriku Výlety s dětmi. Jde o místa, která jsme v průběhu let s dětmi nejrůznějšího věku opravdu navštívili a prošli. Jen si raději ověřte aktuální informace o případné otevírací době nebo podmínkách vstupu. Přejeme hezké prázdniny!

S dětmi jsme podnikli výlet v Českém ráji. Z parkoviště v bývalých lázních v Sedmihorkách jsme šli nejkratší cestou ke Smíchousovu rybníku a pak po modré a dále červené na hrad Valdštejn. Po prohlídce hradu a malém dobrém občerstvení u stánku jsme se vydali zpět po červené k Hrubé Skále. Tady jsme sešli dolů Myší dírou a po modré se vrátili na parkoviště.

Pokud se chystáte na nějaký výlet do Orlických hor a chcete jet autem na Šerlich, počítejte s uzavírkou silnice z Deštného na Šerlich a s dlouhou objížďkou.

Mlha, jako když jsme tu byli poprvé. Ale mlha skalám sluší. Horší byl déšť, který nás doprovázel posledních několik kilometrů. Napíšu více.

Hlasování o cíli letošního výletu začne 27. března. Všem účastníkům, kteří se v posledních letech s námi vydali, přijde e-mail s upozorněním. Zatím si můžete připomenout minulé výlety.

Hřensko na turistickou sezonu neotevře známou Edmundovu soutěsku. Po rozsáhlém lesním požáru totiž zůstává rokle nebezpečná. (zdroj ČT24)

Šťastné vykročení do nového roku, hodně zdraví, štěstí, pohody a zážitků v celém roce 2023 přeje svým čtenářům a jejich blízkým server bike-trek.cz a všichni, kteří se na jeho obsahu podílejí!

Zima letos zavítala i do údolí Orlice a přála tak našemu dalšímu předvánočnímu výletu, narozdíl od zdraví některých zájemců, kteří se nemohli přidat. Rozhodli jsme se pro krátkou trasu z Kostelce nad Orlicí nahoru na rozhlednu Vrbice a dál do Potštejna. Sněhová nadílka nás doprovázela po celou trasu.