bike-trek.cz

Lago di Braies

  9. července 2022
Úvod / Články / Výlety a turistika / Lago di Braies

Perla Dolomit - Lago di Braies - byla jen krátká zastávka cestou z Innsbrucku za naším hlavním cílem v Dolomitech - túrou kolem masivu Nuvolau k ikonickým Cinque Torri, kterou jsme podnikli následující den po noci pod širákem.

Chvíli to vypadalo, že z dnešního výletu nebude nic, protože jsme na několik hodin uvízli v zácpě na silnici E66 kousek za obcí Perca. Po popojíždění 10 m/min jsem to vzdal a zastavili jsme na vedlejší silnici ve Vila di Sotto u potoka. V klidu jsme se najedli a po necelých dvou hodinách se zase zařadili do posledních zbytků kolony aut, která se naštěstí brzy rozplynula a nedlouho nato nám navigace oznámila, že jsme dorazili do cíle.

Lago di Braies

Jezero Braies (německy Pragser Wildsee) leží v nadmořské výšce 1469 metrů a je považováno za nejhezčí a také nejnavštěvovanější jezero v Jižním Tyrolsku. Jeho rozloha je 31 ha a maxilmální hloubka 36 metrů. My jsme si ho vybrali jen jako krátkou zastávku při cestě z Innsbrucku do Dolomit.

Za horkého dne a pálícího slunce jsme v odpoledních hodinách zastavili na velkém placeném parkovišti plném aut. Kolem starého Grandhotelu Pragser Wildsee jsme doslova prodrali davem ke břehu jezera. No to je teda mazec, tady je to úplná masovka! Navíc spousta výletníků v nedělních oblecích a róbách. Ale jezero je hezké, zasazené mezi bílými vrcholy se zeleným lemem lesů. Po hladině se to hemží lodičkami. Jdeme vlevo podél jezera kolem jejich půjčovny, což je pěkná dřevěná bouda postavená na vysokých kůlech přímo nad hladinou. (Jezero, jeho okolí i tahle bouda si zahrály v italském seriálu s Terence Hillem, který právě v těchto dnech běží na ČT.)

Lago di Braies

Děti si chvíli užívají ve vodě a pak pokračujeme v procházce kolem jezera. Pobřežní lesní pěšina se postupně zvedá na skalní ostroh a dále na dřevěné lávky se zábradlím, zabudované poměrně vysoko ve strmé skalní stěně. Po jejím překonání se zase vrací dolů a pak už celou dobu pokračuje lesem a kopíruje břeh. Na jiho-západním konci jezera je kamínková pláž, kde jsme se na chvíli usadili a jen si užívali ten pohled na lehce zvlněnou hladinu a krásné hory. Tady je už také mnohem méně lidí a nedělní výletníci sem nechodí vůbec.

Lago di Braies

Na parkoviště jsme se vrátili kolem páté a za odpolední stání jsme zaplatili 10 EUR. Od jezera jedeme zpět na silnici E66 a u Toblachu odbočujeme do hor na silnici SS51 směr Cortina d'Ampezzo.

Lago di Braies

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Články ze stejné lokality

Kalendář akcí

    Stále něco vymýšlíme, ale v nejbližší době nemáme naplánované žádné akce.

Poslední komentáře

Přes Hájkovu rokli ke Slavenským hřibům

Dobrý den, Kláro, moc děkujeme za upozornění na tak zásadní chybu, jakou je správný název Slavenských

Bajková Zvičina - čas 0:07

Zdarec. Docela jsem se při čtení pobavil, některá popisovaná místa znám! A když je tma, já

Pivnická rokle s Borůvkou na dortu

Pivnická rokle příjemně překvapila i nás! Fakt hezké místo.

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Zillertal Kokořínsko Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Fiordland National Park Stubaiské Alpy Karwendel Dolomity

Krátké zprávy

Za posledním sněhem

Letos to byla se sněhem opravdu bída, jak se ukázalo při našem výletu do Krkonoš. Vysoké sněhové mantinely podél cesty z Luční boudy na Výrovku se nekonaly, bylo tu jen trochu sněhu.