bike-trek.cz

10 let stránek bike-trek.cz

  19. července 2012
Úvod / Články / Nezařazeno / 10 let stránek bike-trek.cz

Vlastní doména bike-trek.cz je mnohem mladší, ale právě 19. července 2002 byl zaznamenán první přístup na stránky, které se postupně vyvíjely, rozšiřovaly, vylepšovaly, až zakotvily na současné podobě a obsahu. A jak to všechno bylo a co nás vedlo k založení internetových stránek?

Slavíme 10 let!

Už koncem devadesátých let jsme v rámci pořádání velikonočních výletů začali umisťovat pozvánky na internet. To se ale jednalo pouze o jednu naprosto statickou stránku, vlastně takový elektronický plakát s informací kdy a kam se pojede, později doplněné o odkazy na minulé výlety.

Stránky jako takové vznikly až v roce 2002, aby sloužily hlavně jako deník zážitků spojených s horským kolem, horami, cestováním a výlety. Impulzem k jejich vzniku byly dnes již neprovozované stránky kamaráda Martina o jeho horských výstupech a skalním lezení.

První stránky byly provozovány na free hostingu Webpark, který tehdy nepodoporoval PHP ani databáze. A právě kvůli potřebě podpory PHP se později stránky přesunuly na jinou free doménu http://aktivne.kvalitne.cz, provozovanou Webzdarma. Z původních, pouze osobních stránek, což prozrazoval již nápis v záhlaví stařičké grafiky webu - Mirkovy stránky, se postupně stal server, na kterém se už objevovaly články kamarádů horalů, bajkerů a cestovatelů - především Martina a Vládi - a stránky tak přestaly být jen osobními stránkami jedince.

Jenže nároky na podporované funkce stránek neustále rostly a jejich splnění už mohl přinést pouze provoz na placeném hostingu a vlastní doména. Po několika návrzích byl nakonec zvolen název bike-trek.cz a doména byla zprovozněna začátkem prosince 2007. Téměř současně byl dokončen vlastní redakční systém, který umožnil snadné a rychlé zveřejňování příspěvků dalších autorů. Dnes jsme otevřeni každému, kdo se chce podělit o své zážitky z výstupu v horách, z povedeného výletu, pěkné trasy na horském kole, nebo cestování. Prostě aktivit, které se dají zahrnout do sloganu na kole a pěšky. Poděkování patří všem, kteří se na našich stránkách podílejí o své zážitky a zkušenosti. K dnešku své zážitky publikovaly téměř dvě desítky autorů, kteří pro naše čtenáře připravili více než 230 článků a 43 fotogalerií.

Prostřednictvím našich stránek si můžeme nejenom připomenout zážitky z podniknutých akcí, ale také se nám díky nim podařilo zorganizovat zajímavé výlety a poznat při nich nové lidi. Kromě tradičních velikonočních výletů to byl velmi povedený výlet Hejšovina a Bludné skály mají úspěch, IV. noční výstup na Sněžku nebo Bludné skály v moci noci.

10 let stránek bike-trek.cz

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Kalendář akcí

Poslední komentáře

Yosemite National Park

I actually recently put together a piece on Yosemite hiking tips that I thought might be

Bludiště a Božanovský špičák

Ale tohle jsem přečetl, takže mám malé bezvýznamné plus... 😉

Ochutnávka Marokánka trails

Je to tam luxus co? :-) .... ale dneska zverejnil stavitel fotky, jak to tam nejaky

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Zillertal Kokořínsko Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Fiordland National Park

Krátké zprávy

Výlet v Krkonoších

Byli jsme na výletě v Krkonoších. Kam jsme došli? Došli jsme k Wawelu a do Polska. Byli jsme u studené vody a u Sněžných Jam a také jsme viděli pramen Labe. Také jsme měli oběd na ošklivé Labské

Ostaš beze stromů

Dneska byl Ostas. Je to tam uplne vykaceny, skoro k nepoznani. Jeste to neni uplne poklizeny, takze spousta rozjezdenych vetvi... Docela katastroficky, ale zase jsou videt skaly, ktere byly predtim ukryte

Kamenná brána

Cestu na Broumovsko jsme využili a zastavili se na krátký výlet s dětmi v Broumovských stěnách. Po žluté značce jsme si prošli okruh ze Slavného ke Kamenné bráně a přes Zelený hájek zpět.

Nově navštívené rozhledny

V rámci uveřejněných výletů jsme aktualizovali seznam rozhleden, na které jsme vystoupili. Abyste je nemuseli hledat, přinášíme odkazy na články, kde se rozhledna stala hlavním cílem nebo jen zastávkou.