bike-trek.cz

10 let stránek bike-trek.cz

  19. července 2012
Úvod / Články / Nezařazeno / 10 let stránek bike-trek.cz

Vlastní doména bike-trek.cz je mnohem mladší, ale právě 19. července 2002 byl zaznamenán první přístup na stránky, které se postupně vyvíjely, rozšiřovaly, vylepšovaly, až zakotvily na současné podobě a obsahu. A jak to všechno bylo a co nás vedlo k založení internetových stránek?

Slavíme 10 let!

Už koncem devadesátých let jsme v rámci pořádání velikonočních výletů začali umisťovat pozvánky na internet. To se ale jednalo pouze o jednu naprosto statickou stránku, vlastně takový elektronický plakát s informací kdy a kam se pojede, později doplněné o odkazy na minulé výlety.

Stránky jako takové vznikly až v roce 2002, aby sloužily hlavně jako deník zážitků spojených s horským kolem, horami, cestováním a výlety. Impulzem k jejich vzniku byly dnes již neprovozované stránky kamaráda Martina o jeho horských výstupech a skalním lezení.

První stránky byly provozovány na free hostingu Webpark, který tehdy nepodoporoval PHP ani databáze. A právě kvůli potřebě podpory PHP se později stránky přesunuly na jinou free doménu http://aktivne.kvalitne.cz, provozovanou Webzdarma. Z původních, pouze osobních stránek, což prozrazoval již nápis v záhlaví stařičké grafiky webu - Mirkovy stránky, se postupně stal server, na kterém se už objevovaly články kamarádů horalů, bajkerů a cestovatelů - především Martina a Vládi - a stránky tak přestaly být jen osobními stránkami jedince.

Jenže nároky na podporované funkce stránek neustále rostly a jejich splnění už mohl přinést pouze provoz na placeném hostingu a vlastní doména. Po několika návrzích byl nakonec zvolen název bike-trek.cz a doména byla zprovozněna začátkem prosince 2007. Téměř současně byl dokončen vlastní redakční systém, který umožnil snadné a rychlé zveřejňování příspěvků dalších autorů. Dnes jsme otevřeni každému, kdo se chce podělit o své zážitky z výstupu v horách, z povedeného výletu, pěkné trasy na horském kole, nebo cestování. Prostě aktivit, které se dají zahrnout do sloganu na kole a pěšky. Poděkování patří všem, kteří se na našich stránkách podílejí o své zážitky a zkušenosti. K dnešku své zážitky publikovaly téměř dvě desítky autorů, kteří pro naše čtenáře připravili více než 230 článků a 43 fotogalerií.

Prostřednictvím našich stránek si můžeme nejenom připomenout zážitky z podniknutých akcí, ale také se nám díky nim podařilo zorganizovat zajímavé výlety a poznat při nich nové lidi. Kromě tradičních velikonočních výletů to byl velmi povedený výlet Hejšovina a Bludné skály mají úspěch, IV. noční výstup na Sněžku nebo Bludné skály v moci noci.

10 let stránek bike-trek.cz

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Kalendář akcí

Naši bajkeři

Milovník brodů a přírodních singlů

Jerry

Biker z Krkonoš

Poslední komentáře

Bludné skály v moci noci

Jsme rádi, že se Vám náš tip na výlet líbí! :-)

Znovuzrození singlu Suté Břehy?

@jm Díky za aktuální info ze Sutých!

Malý a Velký Rozsutec

Překrásné kopce...

Krátké zprávy

Plány na další výlet

Tak jsme se s Jirkou shodli, že bychom už zase vyrazili na nějaký ten výšlap. V naší trojici, ve které teď nejčastěji jezdíme, jsme si na toto téma vyměnili pár zpráv, ale Vláďa mlčí...

Jeden den, dvě období

Ve stínu zima, na slunci jaro. Takové dnes byly Orlické hory, ve kterých jsem podniknul krátký zimní výlet na kopec, ze kterého není nic vidět. Více snad už brzy v krátkém článku.