bike-trek.cz

10 let stránek bike-trek.cz

  19. července 2012
Úvod / Články / Nezařazeno / 10 let stránek bike-trek.cz

Vlastní doména bike-trek.cz je mnohem mladší, ale právě 19. července 2002 byl zaznamenán první přístup na stránky, které se postupně vyvíjely, rozšiřovaly, vylepšovaly, až zakotvily na současné podobě a obsahu. A jak to všechno bylo a co nás vedlo k založení internetových stránek?

Slavíme 10 let!

Už koncem devadesátých let jsme v rámci pořádání velikonočních výletů začali umisťovat pozvánky na internet. To se ale jednalo pouze o jednu naprosto statickou stránku, vlastně takový elektronický plakát s informací kdy a kam se pojede, později doplněné o odkazy na minulé výlety.

Stránky jako takové vznikly až v roce 2002, aby sloužily hlavně jako deník zážitků spojených s horským kolem, horami, cestováním a výlety. Impulzem k jejich vzniku byly dnes již neprovozované stránky kamaráda Martina o jeho horských výstupech a skalním lezení.

První stránky byly provozovány na free hostingu Webpark, který tehdy nepodoporoval PHP ani databáze. A právě kvůli potřebě podpory PHP se později stránky přesunuly na jinou free doménu http://aktivne.kvalitne.cz, provozovanou Webzdarma. Z původních, pouze osobních stránek, což prozrazoval již nápis v záhlaví stařičké grafiky webu - Mirkovy stránky, se postupně stal server, na kterém se už objevovaly články kamarádů horalů, bajkerů a cestovatelů - především Martina a Vládi - a stránky tak přestaly být jen osobními stránkami jedince.

Jenže nároky na podporované funkce stránek neustále rostly a jejich splnění už mohl přinést pouze provoz na placeném hostingu a vlastní doména. Po několika návrzích byl nakonec zvolen název bike-trek.cz a doména byla zprovozněna začátkem prosince 2007. Téměř současně byl dokončen vlastní redakční systém, který umožnil snadné a rychlé zveřejňování příspěvků dalších autorů. Dnes jsme otevřeni každému, kdo se chce podělit o své zážitky z výstupu v horách, z povedeného výletu, pěkné trasy na horském kole, nebo cestování. Prostě aktivit, které se dají zahrnout do sloganu na kole a pěšky. Poděkování patří všem, kteří se na našich stránkách podílejí o své zážitky a zkušenosti. K dnešku své zážitky publikovaly téměř dvě desítky autorů, kteří pro naše čtenáře připravili více než 230 článků a 43 fotogalerií.

Prostřednictvím našich stránek si můžeme nejenom připomenout zážitky z podniknutých akcí, ale také se nám díky nim podařilo zorganizovat zajímavé výlety a poznat při nich nové lidi. Kromě tradičních velikonočních výletů to byl velmi povedený výlet Hejšovina a Bludné skály mají úspěch, IV. noční výstup na Sněžku nebo Bludné skály v moci noci.

10 let stránek bike-trek.cz

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Kalendář akcí

    Stále něco vymýšlíme, ale v nejbližší době nemáme naplánované žádné akce.

Poslední komentáře

Přes Hájkovu rokli ke Slavenským hřibům

Dobrý den, Kláro, moc děkujeme za upozornění na tak zásadní chybu, jakou je správný název Slavenských

Bajková Zvičina - čas 0:07

Zdarec. Docela jsem se při čtení pobavil, některá popisovaná místa znám! A když je tma, já

Pivnická rokle s Borůvkou na dortu

Pivnická rokle příjemně překvapila i nás! Fakt hezké místo.

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Zillertal Kokořínsko Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Fiordland National Park Stubaiské Alpy Karwendel Dolomity

Krátké zprávy

Za posledním sněhem

Letos to byla se sněhem opravdu bída, jak se ukázalo při našem výletu do Krkonoš. Vysoké sněhové mantinely podél cesty z Luční boudy na Výrovku se nekonaly, bylo tu jen trochu sněhu.