bike-trek.cz

Cyklistická helma Uvex Ultrasonic 2013

  1. září 2014
Úvod / Články / Recenze / Cyklistická helma Uvex Ultrasonic 2013

Při čištění helmy jsem jednoho dne zjistil, že je vpředu prasklá a tudíž už nebezpečná. Nadešel tak čas na nutnou výměnu. Byl jsem s Uvexem velmi spokojen a tak jsem se ani nedíval po jiných značkách a v sortimentu si vybral Uvex Ultrasonic. Volil jsem stejnou cenovou kategorii jako byla má současná, jen jsem se tentokrát rozhodl po helmu se štítkem, který mi někdy docela scházel (zvláště při nízko stojícím slunci).

Uvex Ultrasonic jsem koupil na jaře v roce 2013. Jezdím s ní více než rok a rád bych se podělil o své zkušenosti a postřehy z praktického používání. Při výběru nové přilby jsem si neprováděl žádné porovnání s jinými modely či výrobci, protože jsem byl velmi spokojen s předchozím modelem Uvex a volil ho i nyní. Po předchozích zkušenostech jsem zvolil jedinou změnu a to model se štítkem.


Helma

všechny obrázky

Co uvádí výrobce

Super lehká helma s nejlepší ventilací. UVEX ULTRASONIC je k dispozici ve třech různých velikostech, aby skvěle seděla na vaší hlavě. Slimline vycpávky poskytují maximální komfort a optimalizují ventilaci. Nízká hmotnost helmy je dosažena díky kompaktní konstrukci DOUBLE-INMOULD. Upínací výškově nastavitelný systém IAS-2K, pro dokonalé přizpůsobení. Odnímatelný štítek je ideální partner pro vaši jízdu na kole. Hydrofilní, omyvatelné vycpávky zajistí pohodlné nošení. Vysoce kvalitní matný povrch pro luxusní vzhled. Špičková kvalita, vyrobeno v Německu.

Velikosti
52-56 / 55-58 / 58-61
Barva
silver-black, silver-red, white-black, white-purple, black-green
Cena ČR
2.499 Kč
Cena SK
99,99 €
Hmotnost
235 g
Počet větracích otvorů
19
Technologie použité na této helmě

  • Inmould technologie je použita nejen z vnější, ale i ze spodní a týlové části helmy.
  • Čelní ventilační otvory jsou kryty speciální síťkou, která za jízdy chrání hlavu od hmyzu ap. Helmy vyráběné technologií Inmould mají síťku vloženou mezi vnější skořepinu a tvrzený polystyren.
  • Snímatelná antialergická vycpávka. Speciální antibakteriální úprava zůstává aktivní i po vyprání. Skvěla pohlcuje pot a tím vaši hlavu udržuje v suchu.
  • Super lehký a šířku i na výšku nastavitelný systém upínání helmy. Sestává ze dvou různých materiálů: měkké části nabízejí maximální komfort s minimální kontaktní plochou a snižují potřebu dodatečných vycpávek.
  • Variabilní a jednoduše nastavitelný systém upínacích pásků.
  • Upínací mechanizmus umístěný pod bradou má několik poloh a lze jej bez problému regulovat jednou rukou během jízdy. Jeho plochá konstrukce zabraňuje protáčení v rukách. Monomatic® je standardním vybavením všech helem Uvex bez výjimky.
  • Jednoduše snímatelný, případně vyměnitelný štítek.

Moje zkušenosti

Opravdu velmi lehká přilba, skvěle větrá. Má bohaté, jednou rukou ovladatelné nastavení, díky čemuž výborně sedí na hlavě. Nově jsem volil model se stínícim štítkem, který jsem u své první přilby postrádal. Samozřejmostí jsou síťky proti hmyzu a celopovrchové potažení plastem s nadčasovým designem.

Vnitřek helmy je osazen několika měkkými snímatelnými pásky umístěnými svisle podél jednotlivých předních větracích otvorů, ale žádný pásek není vodorovně. U předchozího modelu Uvex byla přilba upevněna pomocí jakéhosi pásku okolo celé hlavy, který byl v místě čela obalen měkkou snímatelnou tkaninou. Ta zabraňovala stékání potu do očí. To je asi jediné mínus, ikdyž dost podstatné v horkých dnech.

Její konstrukce pvředu je pravděpodobně o něco nižší (opět porovnání s předchozím modelem), protože často ťuká o brýle a musím si ji přizvednout. U předchozí helmy jsem tento jev nepozoroval. Doporučuji tedy při výběru nové helmy zkusit i používané brýle, aby nedocházelo k jejich vzájemnému kontaktu a následnému sesouvání brýlí.

Po nějakém čase používání jsem měl při delších vyjížďkách nepříjemný pocit tlačení ve dvou bodech vzadu do temene. Ale stačilo si více pohrát s nastavením zadního obvodového pásku (jeho celkové posunutí níž ke krku) a vše bylo v pořádku.

Fotky

Seřizovací kolečko Čelní část Vnitřek helmy Broumovsko Upínání

Závěr

dobře sedí, nízká hmotnost, rychloupínání pod bradou nastavitelné v několika krocích jednou rukou, nastavení obvodu hlavy jednou rukou, dobré odvětrávání, síťka proti hmyzu, kvalitní provedení, design
absence vodorovného pásku, který by zabránil stékání potu po čele do očí

Odkazy

Cyklistická helma Uvex Ultrasonic 2013

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Kalendář akcí

Poslední komentáře

Yosemite National Park

I actually recently put together a piece on Yosemite hiking tips that I thought might be

Bludiště a Božanovský špičák

Ale tohle jsem přečetl, takže mám malé bezvýznamné plus... 😉

Ochutnávka Marokánka trails

Je to tam luxus co? :-) .... ale dneska zverejnil stavitel fotky, jak to tam nejaky

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Zillertal Kokořínsko Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Fiordland National Park

Krátké zprávy

Výlet v Krkonoších

Byli jsme na výletě v Krkonoších. Kam jsme došli? Došli jsme k Wawelu a do Polska. Byli jsme u studené vody a u Sněžných Jam a také jsme viděli pramen Labe. Také jsme měli oběd na ošklivé Labské

Ostaš beze stromů

Dneska byl Ostas. Je to tam uplne vykaceny, skoro k nepoznani. Jeste to neni uplne poklizeny, takze spousta rozjezdenych vetvi... Docela katastroficky, ale zase jsou videt skaly, ktere byly predtim ukryte

Kamenná brána

Cestu na Broumovsko jsme využili a zastavili se na krátký výlet s dětmi v Broumovských stěnách. Po žluté značce jsme si prošli okruh ze Slavného ke Kamenné bráně a přes Zelený hájek zpět.

Nově navštívené rozhledny

V rámci uveřejněných výletů jsme aktualizovali seznam rozhleden, na které jsme vystoupili. Abyste je nemuseli hledat, přinášíme odkazy na články, kde se rozhledna stala hlavním cílem nebo jen zastávkou.