bike-trek.cz
Úvod / MTB / Tipy na mtb trasy

Tipy na mtb trasy

Název trasy: Liberský potok a Ivanské jezero

Informace

Lokalita: Orlické hory
Stát: Česká republika

Délka: 40 km
Obtížnost: lehká
Hodnocení: ****

Mapa: ---
GPS: ---

Datum: 28.6.2009
Zapsal: Mirek

Související článek: zde

Skuhrov nad Bělou - asi 1km za obcí směrem na Deštné odbočit do lesa na Biskupskou cestu - nahoře výjezd z lesa - vlevo po silnici ke křížku pod lípami - rovně do pole po polní cestě - Podolí (Pádolí) - žlutá t.z. Šajtavským lesem - asi po 2km od Pádolí opustit značku (je to v místě, kde značka zahýbá prudce vlevo kolem plotu lesní školky) - zde pokračovat po nejvýraznější lesní cestě - napojení se na červenou v místě, kde se sbíhá několik cest - rozcestí s modrou t.z. - pokračovat po modré - Kačerov, u kostela vpravo dolů kolem stavení k potoku - stále po modré značce podél potoka - na silnici vlevo do kopce do Liberka - napojit se na červenou t.z. - silnice do Jaroslavi - stále červená t.z. vlevo do terénu - Ivanské jezero - Rychnov - modrá t.z. na sever po asfaltové a později šotolinové polní cestě - krátký úsek silnice - dojezd přes les a sjezd do Skuhrova nad Bělou.

POZOR! Od doby, kdy jsme jednotlivé trasy projeli a zmapovali se často změnilo turistické značení v terénu. Zejména u starších tras již neodpovídá barevné značení nebo je značka vedena jinudy než popisujeme.

Postupně proto doplňujeme mapy s možností stažení gps souřadnic k jednotlivým trasám (na Cykloserver.cz nebo Mapy.cz). Kdybyste narazili na nějaký rozdíl nebo problém na námi uvedené trase, prosím, dejte nám vědět.