bike-trek.cz

Lezení na Ostaši

  srpen 2002
Úvod / Články / Různé / Lezení na Ostaši

Když jsem s Martinem zkusil lezení poprvé, bylo to přesně před dvěma lety. Také na stolové hoře u Police nad Metují - Ostaši.

Martin nabídnul lezení Josefovi jako revanž za raft, a tak jsem se k nim také přidal. Termín jsme si kvůli úplnému vytížení museli domluvit už měsíc a půl dopředu na první víkend v srpnu.

Josef na stěně jištěný Martinem
Na stěně jištěný Martinem

Celý týden pršelo, dokonce i v pátek večer. Proto nás velmi potěšilo ranní sobotní probuzení do krásného a svěžího dne. Sbalili jsme pár věcí, protože jsme na Ostaši hodlali zůstat až do neděle, a vydali se na cestu. Již klasicky jsme se sešli u stánku nad parkovištěm. Martin už nás netrpělivě očekával a gestikuloval, ale nakonec z něj vypadlo, že čeká teprve několik minut.


Zdolávání Zbrojnoše

Horolezci na vrcholu skály
Jsme na vrcholu

Díky Josefovi byly zvoleny lehčí cesty a tak jsem si to trochu mohl užít a netrápit se. Nejsem lezec a nikdy nebudu, ale čas od času mě to baví; vyzkoušet si jiný pohyb a trochu se vybát (někdo se bojí i na druhém konci).

Tentokráte jsme s sebou měli dvorní fotografku, a tak jsme byli obdařeni řadou obrázků. A užili jsme si lezení až dost. Tedy alespoň já se zase vrátím k biku. Ale určitě si to někdy příště zase rád zkusím. Díky, kámo! :-)

Lezení na Ostaši

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Kalendář akcí

    Stále něco vymýšlíme, ale v nejbližší době nemáme naplánované žádné akce.

Poslední komentáře

Přes Hájkovu rokli ke Slavenským hřibům

Dobrý den, Kláro, moc děkujeme za upozornění na tak zásadní chybu, jakou je správný název Slavenských

Bajková Zvičina - čas 0:07

Zdarec. Docela jsem se při čtení pobavil, některá popisovaná místa znám! A když je tma, já

Pivnická rokle s Borůvkou na dortu

Pivnická rokle příjemně překvapila i nás! Fakt hezké místo.

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Zillertal Kokořínsko Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Fiordland National Park Stubaiské Alpy Karwendel Dolomity

Krátké zprávy

Za posledním sněhem

Letos to byla se sněhem opravdu bída, jak se ukázalo při našem výletu do Krkonoš. Vysoké sněhové mantinely podél cesty z Luční boudy na Výrovku se nekonaly, bylo tu jen trochu sněhu.