bike-trek.cz

Válce nebo trenažer?

  10. prosince 2011
Úvod / Články / Recenze / Válce nebo trenažer?

Po dlouhém váhání a pročtení několika diskuzí, zda koupit válce či trenažér, jsem se rozhodl pro válce značky ELITE. Po několikadenním čekání mi konečně přišlo oznámení o uložení balíku na poště. Hned to odpoledne jsem pro ně zajel a samozřejmě jsem nevydržel až pod stromeček a hned je vybalil.

Věděl jsem, že to nebude jednoduché a tak jsem si vybral pro první zkoušku velkou chodbu a válce jsem si postavil poblíž stěny. Skočil jsem do cyklistického oblečení a nasadil silničku na válce.

Musím říct, že něco takového jsem opravdu nečekal. Musel jsem se stále jednou rukou držet stěny a kolo se mnou tancovalo na všechny strany. Nedokázal jsem si představit, že bych se pustil stěny a držel se jen řidítek. Několik prvních takových pokusů skončilo tím, že se mi přední kolo otočilo do boku a já z válců spadl, taky díky tomu, že jsem používal SPD. Nakonec jsem to nevzdal a soustředil se víc na nějaký vzdálený bod kam „jakoby jedu“ a povedlo se. Vydržel jsem na kole špalat nějakých 10 minut bez karambolu.

Trénink na válcích

Další trénink byl již v pohodě. Vytáhl jsem válce z pod postele, nasadil kolo, naskočil a jezdil jsem cca 35 minut se zastávkami na pití. To jsem ještě nevychytal, abych se dokázal napít za jízdy.

Na závěr plus a mínus.

Jako klad hodnotím: není nutnost speciálního kola, či ortopedu. Tichý chod. Neničím rám kola jako kdybych měl na pevno upnutý rám v trenažeru. Válce jsou velice skladné. A v neposlední řadě , člověk si neničí techniku šlapání.

Mínus: Je to opravdu dost náročné se na válcích udržet. Levnější modely neumí přidávat zátěž. ( Model který má já to neumí, ale nevadí mi to. Stačilo naházet težké převody a za chvíli jsem byl propocenej :-)

Válce nebo trenažer?

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Kalendář akcí

Poslední komentáře

Hrad Pecka a mlýn Borovnice

Ale jo, jen bylo moc toho asfaltu. Tak 29. března 2024 znovu.

První zimní výstup na Sněžku

Hezký příběh a pěkné fotky, nemůžu si ale odpustit udivení nad autorovo odvahou nechat svého kamaráda

Vrchmezí a Velká Deštná na biku

Mrkni na MAPY.CZ. V úseku NPR Bukačka je tam značený zákaz kol. Ale věřím, že

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Zillertal Kokořínsko Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Fiordland National Park Stubaiské Alpy Karwendel

Krátké zprávy

Edmundova soutěska uzavřena

Hřensko na turistickou sezonu neotevře známou Edmundovu soutěsku. Po rozsáhlém lesním požáru totiž zůstává rokle nebezpečná. (zdroj ČT24)

Uzavírka silnice na Šerlich

Pokud se chystáte na nějaký výlet do Orlických hor a chcete jet autem na Šerlich, počítejte s uzavírkou silnice z Deštného na Šerlich a s dlouhou objížďkou.