bike-trek.cz

Válce nebo trenažer?

  10. prosince 2011
Úvod / Články / Recenze / Válce nebo trenažer?

Po dlouhém váhání a pročtení několika diskuzí, zda koupit válce či trenažér, jsem se rozhodl pro válce značky ELITE. Po několikadenním čekání mi konečně přišlo oznámení o uložení balíku na poště. Hned to odpoledne jsem pro ně zajel a samozřejmě jsem nevydržel až pod stromeček a hned je vybalil.

Věděl jsem, že to nebude jednoduché a tak jsem si vybral pro první zkoušku velkou chodbu a válce jsem si postavil poblíž stěny. Skočil jsem do cyklistického oblečení a nasadil silničku na válce.

Musím říct, že něco takového jsem opravdu nečekal. Musel jsem se stále jednou rukou držet stěny a kolo se mnou tancovalo na všechny strany. Nedokázal jsem si představit, že bych se pustil stěny a držel se jen řidítek. Několik prvních takových pokusů skončilo tím, že se mi přední kolo otočilo do boku a já z válců spadl, taky díky tomu, že jsem používal SPD. Nakonec jsem to nevzdal a soustředil se víc na nějaký vzdálený bod kam „jakoby jedu“ a povedlo se. Vydržel jsem na kole špalat nějakých 10 minut bez karambolu.

Trénink na válcích

Další trénink byl již v pohodě. Vytáhl jsem válce z pod postele, nasadil kolo, naskočil a jezdil jsem cca 35 minut se zastávkami na pití. To jsem ještě nevychytal, abych se dokázal napít za jízdy.

Na závěr plus a mínus.

Jako klad hodnotím: není nutnost speciálního kola, či ortopedu. Tichý chod. Neničím rám kola jako kdybych měl na pevno upnutý rám v trenažeru. Válce jsou velice skladné. A v neposlední řadě , člověk si neničí techniku šlapání.

Mínus: Je to opravdu dost náročné se na válcích udržet. Levnější modely neumí přidávat zátěž. ( Model který má já to neumí, ale nevadí mi to. Stačilo naházet težké převody a za chvíli jsem byl propocenej :-)

Válce nebo trenažer?

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Kalendář akcí

Poslední komentáře

Přes Hájkovu rokli ke Slavenským hřibům

Dobrý den, Kláro, moc děkujeme za upozornění na tak zásadní chybu, jakou je správný název Slavenských

Bajková Zvičina - čas 0:07

Zdarec. Docela jsem se při čtení pobavil, některá popisovaná místa znám! A když je tma, já

Pivnická rokle s Borůvkou na dortu

Pivnická rokle příjemně překvapila i nás! Fakt hezké místo.

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Zillertal Kokořínsko Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Fiordland National Park Stubaiské Alpy Karwendel Dolomity

Krátké zprávy

30 velikonočních výletů

Třicáty! velikonoční výlet se nemohl vydařit lépe: Počasí přálo, cíl výletu se líbil a výhledy také, v hospodě nám chutnalo, hezky jsme se prošli a dokonce i sladká tečka byla. A navíc

Dubnový biking jako v létě

V letním oblečení jsme se dnes vydali na jarní vyjížďku, jejímž cílem a u-turn-pointem se stala hospoda v Křivicích. Sice jsem spletl výjezd z Lipin, což nás přivedlo do polí, ale nakoec jsme

Za posledním sněhem

Letos to byla se sněhem opravdu bída, jak se ukázalo při našem výletu do Krkonoš. Vysoké sněhové mantinely podél cesty z Luční boudy na Výrovku se nekonaly, bylo tu jen trochu sněhu.