bike-trek.cz
Úvod / MTB / Tipy na mtb trasy

Tipy na mtb trasy

Název trasy: Švih z Rychnova na odpoledne

Informace

Lokalita: Poorlicko, Orlické hory
Stát: Česká republika

Délka: 40 km
Obtížnost: střední
Hodnocení: ***

Mapa: zde
GPS: zde

Datum: 3.6.2018
Zapsal: Mirek

Související článek: zde

Začínáme v Rychnově u koupaliště - červená t.z. asi 200 metrů k rozcestí se zelenou t.z. - zelená t.z. - hotel Studánka - žlutá t.z. - Čihadlo - na jih přes silnici 319 - po značce do lesa - rozcestí Nad Betlémem - opustit značku a pokračovat rovně - příjezd na červenou t.z. - za kaplí sv. Anny opustit červenou značku a pokračovat rovně sjezdem do Slatiny nad Zdobnicí -  napojení na modrou t.z. směr západ - hravá pěšina po břehu Zdobnice - kolem železničního mostu přes Zdobnici - mírné stoupání k silnici - na silnici vpravo dolů směr Peklo - za železničním přejezdem vlevo po modré t.z.  - příjezd k železniční zastávce Peklo nad Zdobnicí - vlevo na silnici a po pár metrech hned vpravo na polní cestu pod viadukt obchvatu Vamberka - držet se stále v přímém směru - pěšina podél řeky - vpravo na most a pak průjezd Vamberkem po Smetanově nábřeží - napojení se na modrou t.z. u starého mostu - modrá t.z. pod viadukt silnice č. 14 - Doudleby nad Orlicí - vlevo přes obloukový most - za mostem vpravo do Švermovy a dále do Fügnerovy ulice - sledovat polní cestu k napojení se žlutou t.z. - po žluté směr Kostelec nad Orlicí - přejezd silnice - u soutoku řeky a náhonu se držet levé pěšiny vedoucí pod opukovým svahem - ulice U Kapličky - vpravo na sever a dále přes pěší lávku přes řeku - za lávkou vlevo pěšinou, pak opět lávka a výjezd do ulice Purkyňova - vlevo do ulice Za Drahou - na hlavní silnici vpravo přes železniční přejed, pak vlevo k zastávce a za ní pokračuje šotolina do zámeckého areálu (občerstvení) - pak průjezd městem zpět k východu - na kruháči vlevo ulice Pelclova - cyklotrasa 4313 - do Synkova - po přejetí hlavní ulice vpravo na Ovocnou stezku - Jedlina - Jedlinská Lhota a příjezd do Rychnova.

POZOR! Od doby, kdy jsme jednotlivé trasy projeli a zmapovali se často změnilo turistické značení v terénu. Zejména u starších tras již neodpovídá barevné značení nebo je značka vedena jinudy než popisujeme.

Postupně proto doplňujeme mapy s možností stažení gps souřadnic k jednotlivým trasám (na Cykloserver.cz nebo Mapy.cz). Kdybyste narazili na nějaký rozdíl nebo problém na námi uvedené trase, prosím, dejte nám vědět.