bike-trek.cz
Úvod / MTB / Tipy na mtb trasy

Tipy na mtb trasy

Název trasy: Moravský kras - střed

Informace

Lokalita: Moravský kras
Stát: Česká republika

Délka: 38 km
Obtížnost: střední
Hodnocení: ****

Mapa: zde
GPS: zde

Datum: 27.4.2014
Zapsal: Franta

Související článek: zde

Trasu začínáme v kempu Olšovec v Jedovnici - červená t.z. do Jedovnice - žlutá t.z. na severozápad do luk na rozcestí s červenou t.z. - vlevo po červené - Rudice (infocentrum, větrný mlýn) - červená t.z. na západ - Máchův pomník (505 m n.m.) - žlutá t.z. na západ - sjezd lesem do Josefovského údolí - vlevo po silnici a po 100 m vpravo na modrou t.z. - po ní vpravo Josefovským údolím (na východ) - Stará huť - Býčí skála - jeskyně Kostelík - Habrůvka - Křtiny (oběd) - zelená t.z. na sever - 500 metrů před Rudicemi opustit zelenou vpravo na cyklostezku - Rudice (větrný mlýn) - zelená t.z. - Rudické propadání - Jedovnice - kolem rybníku Dýmák do kempu Olšovec.

POZOR! Od doby, kdy jsme jednotlivé trasy projeli a zmapovali se často změnilo turistické značení v terénu. Zejména u starších tras již neodpovídá barevné značení nebo je značka vedena jinudy než popisujeme.

Postupně proto doplňujeme mapy s možností stažení gps souřadnic k jednotlivým trasám (na Cykloserver.cz nebo Mapy.cz). Kdybyste narazili na nějaký rozdíl nebo problém na námi uvedené trase, prosím, dejte nám vědět.