bike-trek.cz
Úvod / MTB / Tipy na mtb trasy

Tipy na mtb trasy

Název trasy: Centrální Orlické hory

Informace

Lokalita: Orlické hory
Stát: Česká republika

Délka: 66 km
Obtížnost: těžká
Hodnocení: ****

Mapa: zde
GPS: zde

Datum: 27.8.2011
Zapsal: Mirek

Související článek: zde

Skuhrov nad Bělou Mýto - směr Mnichová - za první chalupou vlevo - sjezd přes brod a stále rovně na sever - údolím nahoru - příjezd na lesní asfaltovou cestu - po ní vpravo - asi po půl kilometru po výjezdu stoupající zatáčky vlevo do lesa - stoupající lesní cesta směr červená t.z. - po červené vpravo - rozcestí se žlutou t.z. žlutá t.z. směr Sedloňov - Sedloňov - výjezd po asfaltové silnici Polomský kopec - rozcestí s červenou t.z. - Vrchmezí a zpět - červená t.z. - Masarykova chata - dále po červené, ale po 1 km v levotočivé zatáčce rovně na polní cestu - rozcestí zelené a červené t.z. pod Velkou Deštnou - Velká Deštná - červená t.z. - modrá t.z., po 0,5 km vlevo po polní cestě - Homole - červená t.z. - Kunštátská kaple - Pěticestí - žlutá t.z. - Zakletý - 1,5 km po žluté a tu opustit vpravo na lesní cestu na kótu 714,2 a přes most přes Říčku - Rysé - vpravo na polní cestu a stále rovně přes les a dále podél lesa - Zdobnice - modrá t.z. - rozcestí s červenou t.z. - červená t.z. na sever - opustit červenou t.z. a nejkratší cestou na žlutou t.z. (kóta 819,7) - žlutá t.z. - Podolí - zelená t.z. - Polanka - podél řeky Kněžná - Benátky - opustit zelenou t.z. - Ovčín - Debřece - Skuhrov nad Bělou.

POZOR! Od doby, kdy jsme jednotlivé trasy projeli a zmapovali se často změnilo turistické značení v terénu. Zejména u starších tras již neodpovídá barevné značení nebo je značka vedena jinudy než popisujeme.

Postupně proto doplňujeme mapy s možností stažení gps souřadnic k jednotlivým trasám (na Cykloserver.cz nebo Mapy.cz). Kdybyste narazili na nějaký rozdíl nebo problém na námi uvedené trase, prosím, dejte nám vědět.