bike-trek.cz
Úvod / MTB / Tipy na mtb trasy

Tipy na mtb trasy

Název trasy: Pohodové podhůří

Informace

Lokalita: Orlické hory, Orlické hory
Stát: Česká republika

Délka: 40 km
Obtížnost: střední
Hodnocení: ***

Mapa: ---
GPS: ---

Datum: 13.6.2009
Zapsal: Martina

Rychnov nad Kněžnou - modrá t.z. na S - Nad Lukavicí - Skuhrov nad Bělou - po silnici směr Deštné - asi 1 km za Růženinou huťí před mostem vpravo do prudkého kopce do lesa (lesní cestě místní říkají Biskupská) - na asfaltu vlevo - napojit se kousek na žlutou t.z., ale po chvíli ji opustit a pokračoval polní cestou rovně na křižovatku s asfaltovou silnicí - opět rovně směr Podolí - žlutá t.z. směr Zdobnická Seč - červená t.z. - Rampuše - opustit červenou vlevo po silnici a po asi 1 km se napojit na zelenou t.z. - Bělá - Javornice - Čihadlo - zde možno: a) žlutá t.z. k Ivanskému jezeru a po červené t.z. zpět do Rychnova nebo b) stále po zelené t.z. zpět do Rychnova. Na okruhu se střídá několik těžších míst s lehkými a odpočinkovými pasážemi.

POZOR! Od doby, kdy jsme jednotlivé trasy projeli a zmapovali se často změnilo turistické značení v terénu. Zejména u starších tras již neodpovídá barevné značení nebo je značka vedena jinudy než popisujeme.

Postupně proto doplňujeme mapy s možností stažení gps souřadnic k jednotlivým trasám (na Cykloserver.cz nebo Mapy.cz). Kdybyste narazili na nějaký rozdíl nebo problém na námi uvedené trase, prosím, dejte nám vědět.