bike-trek.cz

Cyklistický výlet směr Kunětická hora

  10. září 2005
Úvod / Články / Bike / Cyklistický výlet směr Kunětická hora

Rozhodl jsem se pro své kamarády a známé z Hradce, kteří se nevěnují bikingu, uspořádat takovou nenáročnou akci, když jsem si najel cestu na Kunětickou horu přes les, louky a pole. Očekával jsem účast všech těch, kteří se mi chlubili novými koly, ale nakonec se hlavně přidali ti, které jsem ani nečekal. Když se u Carrefouru rozhlížím a hledám známé tváře mezi postávajícími cyklisty, ke svému překvapení nikoho nepoznávám. Pak si v hloučku všimnu ségry a několika dalších známých obličejů jejich známých z Jaroměře, odkud dorazila nejsilnější skupina. Když se otáčím, všímám si Romči, která přijela v naprosté tichosti a po chvíli se objevuje i Martin. Tím my tři, Dáša a Martina zastupujeme Hradečáky a za Trutnováky přijel Vláďa, který jen několik málo minut před srazem v deset přišlapal.Celá naše početná skupina

Od Carru přejíždíme na druhou stranu silnice a pokračujeme na Nový Hradec, přičemž je dost těžké udržet skupinu pohromadě nejenom kvůli semaforům, ale hlavně díky naprosto různé fyzičce. U Biřičky se napojujeme na žlutě značenou turistickou trasu směrem na Kolibu a už se drncáme lesní pěšinou. Někdo jede v pohodě díky horskému kolu s pružením, jiné se skutečně nepohodlně kodrcají přes kořeny. Ale nikdo neremcá, což je super! :-) Až v lese jsem si uvědomil, že jsem ani všechny nespočítal, tak to napravuji při jedné z krátkých zastávek, zrovna na rozcestí s červenou značkou. Šlape nás třináct a malý Lukáš se veze. Takže celkem 14 lidí tvoří docela slušnou skupinu. Odsud jedeme chvíli rychlým sjezdem po červené, přejíždíme silnici a pokračujeme už po neznačené lesní cestě, která se asi po půl kilometru vynořuje z lesa a my se dáváme vpravo po jeho okraji. V dálce už na jihu vidíme siluetu Kuňky, což teprve teď dodalo všem přesvědčení, že tam opravdu jedeme. Nemáme žádné pevně stanovené pořadí a tak ten, kdo jede v čele, vždy zastavuje v místě, když už neví kudy. Jen Radek pořád vymrzuje, že by chtěl jet po asfaltu a nejlépe mít při cestě hospodu každých 500 m.


První terén po výjezdu z Hradce


Asfalt opravdu nebude!


No comment


Martina šlapala za dva

Vzorná spolupráce přichází v místě, kde musíme po úzkém betonovém přepadu překonat potok Hradečník, když si pomáháme s koly. To už máme Kuňku opravdu na dosah, dělí nás od ní ještě Labe, které překonáváme po mostě u Němčic. Tam se čelo pelotonu nezadržitelně rozjíždí a po asfaltu míří přímo ke kopci. Ale to by byla škoda, aby se okradli o poslední kilometry krásného a na auta klidného terénu, říkám si a voláme je zpět. Po polní cestě přijíždíme do malého lesíka s chatkami, který je protkán spletí cestiček. Jel jsem tudy asi třikrát a nikdy jsem nenašel přímou cestu, vždy jsem tady bloudil. Minule jsem dokonce odbočil tak špatně, že jsem dojel na slepou cestu, která končila přímo u Labe. Je mi jasné, že ani dnes nenajdu cestu pod Kuňku napoprvé a opatrně na to připravuji ostatní. A tak se klikatíme sem a tam, vlevo, vpravo. Musím se fakt smát, když jsem čelo opět zastavil, že se vydali špatným směrem, ale pak jsme na to samé místo znovu přijeli, jen to bylo o něco delší. Ale nakonec chytám ten správný směr, vyjíždíme z lesa a přímo před námi je jediná cesta směřující k patě hory.

Po příjezdu k hospodě parkujeme kola kde se dá a jdeme na terasu. Je nás ale tolik, že si musíme sednout ke dvěma stolům. Nálada je skvělá stejně jako počasí a tak jsme dobře obrněni proti neochotným a pomalým servírkám s kyselým výrazem. Někdo si dává jen lehký obídek, jiný si dopřává až tři chody. Takže pak musíme ještě hodnou chvíli odpočívat, než se vydáme v sedle na vrchol, kde nás na hradním nádvoří vítá už řádně rozpitá jaroměřská skupina. Přemýšlíme, kde se hromadně vyfotit, až si žádáme o dovolení vstoupit na jeviště, které tu je pro nějaké představení.Hlavně kvůli tomu jídlu jsme sem přijeli!

Když jsme se všichni už dost pokochali, pobavili, odpočinuli si a hlavně, když se vyprázdnila láhev likéru, který měla Líba v batohu, rozhodujeme se pro návrat. Já, Vláďa, Martin a Michal si jedem užít takový malý technický sjezdík, který Kuňka nabízí na své východní stráni. Vede tam takový pěkný a prudký single track nejprve mezi kameny a pak v lesíku. Dole se připojujeme ke zbytku, ještě se pro kontrolu počítáme a teď už po silnici šlapeme společně až do Dříteče. Tady se naše proterénová skupina odpojuje, abychom se vrátili opět na prašné cesty a stejnou cestou, kterou jsme přijeli sem, se vrátili. Ostatní pokračují po asfaltu, protože je čeká z Hradce ještě dalších 20 km navíc do Jaroměře.

stručný popis trasy a gps

Cyklistický výlet směr Kunětická hora

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Články ze stejné lokality

Kalendář akcí

Poslední komentáře

Přes Hájkovu rokli ke Slavenským hřibům

Dobrý den, Kláro, moc děkujeme za upozornění na tak zásadní chybu, jakou je správný název Slavenských

Bajková Zvičina - čas 0:07

Zdarec. Docela jsem se při čtení pobavil, některá popisovaná místa znám! A když je tma, já

Pivnická rokle s Borůvkou na dortu

Pivnická rokle příjemně překvapila i nás! Fakt hezké místo.

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Zillertal Kokořínsko Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Fiordland National Park Stubaiské Alpy Karwendel Dolomity