bike-trek.cz
Úvod / MTB / Tipy na mtb trasy

Tipy na mtb trasy

Název trasy: Český ráj, velký severní okruh

Informace

Lokalita: Český ráj
Stát: Česká republika

Délka: 58 km
Obtížnost: těžká
Hodnocení: ****

Mapa: zde
GPS: zde

Datum: 6.6.2004
Zapsal: Mirek

Související článek: zde

Z kempu v Jinolicích po modré tz. - Jinolice až k železniční zastávce - po silnici vlevo - 400m odbočit vpravo - Cidlina - Nový Svět - za železničním podjezdem vpravo na modrou tz. - vrchol Tábor - červená tz. - Kočov - Rváčov - stále červená na severozápad - Komárov - dojezd na Kozákov po silnici - modrá tz. (kousek snesení - zákaz vjezdu cyklistů) - Karlovice - Sedmihorky - zelená tz. - Hrubá skála - červená tz. na jih lesní cestou k rybníkům - rozcestí - vpravo po žluté tz. - vlevo na silnici - po 1km opět vlevo do lesa na červenou tz. - Nebákov - modrá tz. kousek zpět směrem na Roveň - před vsí opustit silnici v prudké pravotočivé vracečce na polní cestu se zákazem vjezdu - zpočátku asfaltka se v osadě Zápolí ztrácí a přechází v pěšinu vedoucí do lesa - neznačená pěšina ústí na turistickém rozcestí u Dolního mlýna - červená tz. - Mladějov - Loveč - hrad Pařez - opustit značku a po silnici přes Pařezskou Lhotu do kempu Jinolice.

POZOR! Od doby, kdy jsme jednotlivé trasy projeli a zmapovali se často změnilo turistické značení v terénu. Zejména u starších tras již neodpovídá barevné značení nebo je značka vedena jinudy než popisujeme.

Postupně proto doplňujeme mapy s možností stažení gps souřadnic k jednotlivým trasám (na Cykloserver.cz nebo Mapy.cz). Kdybyste narazili na nějaký rozdíl nebo problém na námi uvedené trase, prosím, dejte nám vědět.