bike-trek.cz
Úvod / Krátké zprávy

Krátké zprávy

   237    9

Volný den nás vylákel ven na malý výlet po okolí Dobrošova. Zašli jsme se podívat do přístupného opevnění Březinka, kde jsme byli příjemně překvapeni hezky udělanou expozicí i povídáním průvodce. Pak jsme se prošli k Jiráskově chatě na neméně skvělý oběd a rozhlédnout se z její rozhledny.

Letos jsme poprvé přesunuli velikonoční výlet na pátek. Hned tam mi Jirka řekl, že rozhodně nehodlá být v pondělí doma, a tak jsme se domluvili, že vyrazíme na krátký výlet na Potštejn. Plným vlakem jsme dojeli do Litic, odkud jsme si prošli pěšinu podél kolejí do Potštejna, která se mi moc líbila, když jsme ji před dvěma roky projížděli na bajku s Pepou. Tehdy krásná a úzká pěšina, kde nás okolní keře šlehaly do rukou se změnila v širokou, makadamem vysypanou cestu! V Potštejně jsme se zastavili v plné restauraci Praha na oběd a zase plným vlakem se vrátili domů.

Letošní změna termínu velikonočního výletu byla přijata spíš rozpačitě, ale výsledná účast ukázala, že to byla změna u mnoha vítaná. Za teplého dne jsme se vydali podle plánu na Žaltman, oběd si dali v Jestřebí boudě a většina nakonec ještě pokračovala na Slavětínskou rozhlednu. Díky všem, kteří se přidali!

Nevím, jestli si někdo pamatuje tenhle hit z devadesátých let, ale právě tak dnes vypadal jeden z našich výletních hitů - Bludné skály v Polsku. Nejenom, že to pořádně klouzalo, ale vrstva sněhu a ledu na lávkách komplikovala průlez úzkými a nízkými skalami více, než je tomu v létě. Ale i tak to bylo super!

Tak jsem letos poprvé vyrazil na bajku. Na rozjezd to byl převážně asfalt, trošinku sněhu a pak kus bahna, vody a nějaký ten led.

Děkuji Dáše, Martině a Vláďovi za zaslání návrhů na letošní velikonoční výlet. Už je máme zpracované a zájemci o tuto tradiční jarní akci z nich brzy vyberou cíl, na který se nakonec společně vydáme.

Moc jsme si užili dnešní výlet do zimních Teplických skal. Sluníčko krásně svítilo a na prosluněných prostransvích mezi zasněženými skálami dokonce hřálo, ale jen jsme zalezli do soutěsek, okamžitě jsme pocítili zimu. Skály byly pod silnou sněhovou pokrývkou, jen počáteční stoupání od pokladny nám dalo po ledu trochu zabrat.

Jindy tolik živý Ostaš byl dnes doslova ospalý. Ale není se co divit - počasí tomu přispívalo. Sice bylo všude dost sněhu, ale zamračeno, vítr a poletující sníh, to výletníky nelákalo. Na procházce ke Sluji Českých bratří a dál ke Kočičímu hradu jsme nikoho nepotkali.

Vážení sportovní přátelé, rádi bychom Vás pozvali na další ročník cyklistického závodu Hradecký Winter Race 2019, který se bude konat v sobotu 26.1.2019. Přijeďte do hradeckých lesů dokázat, že cyklistika není sezónní sport. Registraci a všechny potřebné informace najdete na odkazu. Zve Hradecký Spinning Klub.

Minulý týden to byla jízda v blizardu, kdy se sypalo a sypalo. Tentokrát bylo sice slunečno, ale cesty v lesích kolem Hradce často zledovatělé.

Před 20 lety

Výstup na Mont Blanc

Už něco pamatujeme. Proto si tu můžeme v rámci ohlédnutí 20 let nazpět připomenout výstup na Mont Blanc, který nám tehdy úplně parádně vyšel. Navíc za podmínek, které jsou dnes už opravdu minulostí.


číst článek