bike-trek.cz
Úvod / Kontakt / Naši bajkeři

Naši bajkeři


Pepa

modrá krev

Motto: Silnice je pro sebevrahy, příroda pro labužníky.
Bike: LaPierre Zesty 314

Jak to začalo…

Na kolo jsem sedl už opravdu v útlém věku, a protože jsme zpočátku měli jen jedno kolo, tak jsme na něm jezdili i naráz oba dva. :-DD

Časem jsem dostal vlastní kolo a už tehdy mě to chytlo. Jezdili jsme hodně po asfaltu, ale potřebovali jsme se i vyblbnout, tak nám rodiče koupili BMX, které nám otec upravil na převod 1:1. Užili jsme si opravdu dost, jizdy po schodech, skákání z můstků, soutěže v jízdě po zadním kole .... Na trialové triky to však chtělo nějakého učitele, okoukat se to prostě nedalo. Ale už tehdy jsem pochopil, že jízda ve volném terénu je mnohem zábavnější.

V roce 1999 mě kamarád ukecal na MTB a tak jsem si pořídil svého prvního bika, Rock Machina Rainbowa. Jezdil jsem spíš lehký terén a polní cesty. Časem jsem začal pošilhávat po odpružené vidli a místo upgradu pořídil celé kolo, Trek 6700 v barvách kola Lance Armstronga z roku 2002. Byl jsem opravdu hodně spokojen a toto kolo mě přirostlo k srdci. Vývoj však nezastavíš, a jak se říká: "S jídlem roste chuť." A tak přišla po 6ti letech další výměna na fulla. Na doporučení jsem přeskočil všechny "nízkozdvihé" kategorie a šel rovnou do Allmountain (140mm).

Jak jste jistě pochopili, nejsem žádný chrt a užívám si volného pohybu přírodou.