bike-trek.cz
Úvod / MTB / Tipy na mtb trasy

Tipy na mtb trasy

Název trasy: Přes Suchý vrch na Zemskou bránu

Informace

Lokalita: Orlické hory
Stát: Česká republika

Délka: 77 km
Obtížnost: těžká
Hodnocení: ***

Mapa: zde
GPS: ---

Datum: 15.6.2003
Zapsal: Pepa

Související článek: zde

Čenkovice - horní okraj obce - kolem vrchu Jeřáb - Červenovodské sedlo - Suchý vrch - Bradlo - tur. rozcestník Nad Boudou - sjezd po zelené t.z. na SV - (původně jsme jeli až do Lichkova, ale lepší je jet podle následujícího popisu) pak po neznačené cestě k okraji lesa a přes louky/pole do Boříkovic - vlevo po silnici do Polska - za hraničním přechodem vlevo na zelenou t.z. - Petrovičky - České Petrovice - Čihák - na okraji lesa vlevo na lesní cestu (neznačená) sjezd k Pašerácké lávce a odbočka k Zemské bráně - pak po modré t.z. po směru toku Orlice - Klášterec nad Orlicí - Pastviny - Studenská zátoka - rozcestí se žlutou t.z. - vlevo na žlutou - Bořitov - Sobkovice - Jablonné nad Orlicí - modrá t.z. - Bystřec - proti proudu potoka Bystřec do Čenkovic.

POZOR! Od doby, kdy jsme jednotlivé trasy projeli a zmapovali se často změnilo turistické značení v terénu. Zejména u starších tras již neodpovídá barevné značení nebo je značka vedena jinudy než popisujeme.

Postupně proto doplňujeme mapy s možností stažení gps souřadnic k jednotlivým trasám (na Cykloserver.cz nebo Mapy.cz). Kdybyste narazili na nějaký rozdíl nebo problém na námi uvedené trase, prosím, dejte nám vědět.