bike-trek.cz
Úvod / MTB / Tipy na mtb trasy

Tipy na mtb trasy

Název trasy: Krajinou tajemství a přírody

Informace

Lokalita: Gluzsyca, Broumovsko
Stát: Polsko

Délka: 60 km
Obtížnost: těžká
Hodnocení: ****

Mapa: zde
GPS: zde

Datum: 30.4.2007
Zapsal: Mirek

Související článek: zde

Rožmitál - po polních cestách přes Janovičky do Heřmánkovic - kousek po žluté tz., dále rovně po neznačené, držet směr přes les - za rybníkem přejet asfaltovou cestu opět do lesa - mírně vpravo a pak stále přímo do Ruprechtic - po žluté tz. do kopce k lomu, zde stále rovně po neznačené cestě, později pěšině až k hraničnímu přechodu (PL) pod Ruprechtickým Špičákem - modrá MTB trasa k chatě Andrzejówka - zelená MTB trasa k hradu Rogowiec - černá MTB dolů do Gluszyca - po žluté MTB trase na severovýchod kolem rybníků do kopce, žlutě značený okruh vede kolem podzemního komplexu Osówka - u parkoviště u vstupu do podzemního komplexu se dát po úzké asfaltce vlevo do kopce - poté sjezd po silnici do Sierpnice - na křižovatce vpravo po silnici a na další křižovatce vlevo do Bartnica - v obci na první křižovatce odbočit vpravo na most přes říčku a železnici a v následné levotočivé zatáčce pokračovat rovně po polní cestě - cesta míří k lesu a podél něj (zde se objeví zelené cyklo značení mtb) - po zelené mtb pokračovat rovně lesem, dále přejezd silnice - za silnicí vlevo a následně vpravo stále po mtb značce - rovně lesem zprvu strmým a posléze pouze mírným stoupáním k přechodu do Janoviček (ČR) - po polní cestě zpět do Rožmitálu.

POZOR! Od doby, kdy jsme jednotlivé trasy projeli a zmapovali se často změnilo turistické značení v terénu. Zejména u starších tras již neodpovídá barevné značení nebo je značka vedena jinudy než popisujeme.

Postupně proto doplňujeme mapy s možností stažení gps souřadnic k jednotlivým trasám (na Cykloserver.cz nebo Mapy.cz). Kdybyste narazili na nějaký rozdíl nebo problém na námi uvedené trase, prosím, dejte nám vědět.