bike-trek.cz

Tradiční Černá hora

  30. dubna 2004
Úvod / Články / MTB trasy / Tradiční Černá hora

Délka: 35 km

Ze spodního neplaceného parkoviště u lanovky v Jánských Lázních jsme se vydali po zelené TZ k Hoffmankám. Po silnici jsme vystoupali s jednou přestávkou na vrchol Černé hory. Po červené dolů ke Kolínské boudě, kde jsme se dost vyčerpali, ale zároveň se vyblbli jízdou ve sněhu. Dále kolem Pražské boudy po asfaltce, až ke sjezdovce Zahrádky, kterou jsme sjeli. A za chvilinku nás kola dovezla na parkoviště do Pece.


Foto © Pepa

Napojili jsme se na modrou cyklotrasu a vlevo se vydrápali do šíleného krpálu a potom jeli po nově opravené kamenné cestě, po žluté TZ, podél potoka nahoru a pak vpravo a skoro po vrstevnici se dostali na cestu vedoucí po žluté TZ dolů, kolem Portášek, až k Janovým boudám. Po modré pokračujeme dolů do Velké Úpy. Tam vlevo po silnici až do Temného dolu. Z něj vpravo, přes most, po modré značce do technického výjezdu mezi kameny a potom po asfaltce k Modrokamenné boudě. Odtud dolů, po zelené, do Svobody nad Úpou a po silnici na parkoviště do Jánek.

  
Užíváme si sněhu na Černé hoře |  A zase do kopce

Tradiční Černá hora

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Kalendář akcí

Oblíbené lokality

Broumovsko Český ráj Hohe Tauern Dachstein Góry Stolowe Rýchory Orlické hory Vysoké Tatry Náchodsko Teplicko-Adršpašské skály České Švýcarsko Yosemite National Park Krkonoše Slovenský ráj Fiordland National Park Malá Fatra Podkrkonoší Jestřebí hory Toulovcovy maštale Zillertal

Anketa

Podle čeho jezdíte/chodíte?

Debaty nad mapou při plánování bajkových tras dříve probíhaly pravidelně. Měřítko 1:50000, bez možnosti přiblížení detailu, žádný ukazatel aktuální polohy.
Podle čeho jezdíte nebo chodíte dnes?

Celkem hlasů: 65

Krátké zprávy

Broumovky na jedničku!

Máme za sebou parádní víkend v Broumovských stěnách. Kromě známých míst jsme si prošli i úplné novinky, které pro nás připravil Jirka. Krásná krajina, přející počasí a skvělá atmosféra s kamarády.

Zámek Ksiaz

Pokud hledáte nějaké pěkné místo na výlet s dětmi, pak zkuste zajet k našim severním sousedům na zámek Ksiaz, který najdete jen pár kilometrů od Walbrzychu. Prohlídku je možno podniknout zcela individuálně, bez průvodce,

Baterie klekla

Ze včerejší vyjížďky jsem nedal žádnou fotku na Instagram, protože jsem žádnou nepořídil. Přitom bylo tak přející počasí a krajina Podorlicka tak krásná. Ale prostě mi v mobilu došla baterie :-(

Javornický Pazdřivec

Javornické okruhy jsou pořadatelem nezávodního poloorientačního MTB happeningu s názvem JAVORNICKÝ PAZDŘIVEC, jehož 6. ročník se letos uskuteční 17. srpna. Závod je omezen na max 130 závodníků a registrace bude spuštěna 13. 7.