bike-trek.cz

Tradiční Černá hora

  30. dubna 2004
Úvod / Články / MTB trasy / Tradiční Černá hora

Délka: 35 km

Ze spodního neplaceného parkoviště u lanovky v Jánských Lázních jsme se vydali po zelené TZ k Hoffmankám. Po silnici jsme vystoupali s jednou přestávkou na vrchol Černé hory. Po červené dolů ke Kolínské boudě, kde jsme se dost vyčerpali, ale zároveň se vyblbli jízdou ve sněhu. Dále kolem Pražské boudy po asfaltce, až ke sjezdovce Zahrádky, kterou jsme sjeli. A za chvilinku nás kola dovezla na parkoviště do Pece.


Foto © Pepa

Napojili jsme se na modrou cyklotrasu a vlevo se vydrápali do šíleného krpálu a potom jeli po nově opravené kamenné cestě, po žluté TZ, podél potoka nahoru a pak vpravo a skoro po vrstevnici se dostali na cestu vedoucí po žluté TZ dolů, kolem Portášek, až k Janovým boudám. Po modré pokračujeme dolů do Velké Úpy. Tam vlevo po silnici až do Temného dolu. Z něj vpravo, přes most, po modré značce do technického výjezdu mezi kameny a potom po asfaltce k Modrokamenné boudě. Odtud dolů, po zelené, do Svobody nad Úpou a po silnici na parkoviště do Jánek.

  
Užíváme si sněhu na Černé hoře |  A zase do kopce

Tradiční Černá hora

Komentáře

K článku je vloženo komentářů: 0 |  přidat komentář

Kalendář akcí

Naši bajkeři

Milovník brodů a přírodních singlů

Jerry

Biker z Krkonoš

Poslední komentáře

Bludné skály v moci noci

Jsme rádi, že se Vám náš tip na výlet líbí! :-)

Znovuzrození singlu Suté Břehy?

@jm Díky za aktuální info ze Sutých!

Malý a Velký Rozsutec

Překrásné kopce...

Krátké zprávy

Jeden den, dvě období

Ve stínu zima, na slunci jaro. Takové dnes byly Orlické hory, ve kterých jsem podniknul krátký zimní výlet na kopec, ze kterého není nic vidět. Více v krátkém článku.